Lacika71 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 443

Nem pont erre a bejegyzésre válaszolok,de kapcsolatban van vele.

Az a gyakorlati tapasztalat,és ezt már párszor itt is leírtam,hogy legkevesebb 100W/négyzetméter valós led teljesítmény kell,ha nincs más megvilágítás(ablak).

És nagyon sokat számít a papíron nem felvehető fény használata is,akár időszakosan is.

Végeztem kísérleteket egy zárt szekrényben különböző világításokkal,szinte bármilyen fényekkel életben lehet tartani a növényeket,de nagyon nme mindegy,hogy ettől hogyan fejlődnek.

Próbaképpen a vegetatív szakaszban elkezdtem használni egy sima 150W-os halogén reflektort,megdöbbentő hatása van a hirtelen növekedésre a benne lévő infra sugarak miatt.

Sokan mondták erre,hogy a megemelt hőmérséklet miatt,de nem ez a valóság.

Építettem már pár lámpát és elég sokat kísérleteztem ezekkel.

Egy kicsit felborult az életem,de lassan kezdek helyrejönni és akkor megint nagyokat fogok alakítani és a tervek szerint buplikálni is fogom az eredményeket.

Tervezem hamarosan ledlámpák gyártását,normális méretben és árral.

Amit itthon a kereskedők művelnek az erős túlzás,és cserébe még nem is értenek hozzá és olyan típusokat hoznak be,ami semmire nem jó,cserébe drága és rövid életű...

A másik amit érdemes a számolásoknál figyelembe venni,hogy a 3W-os piros,vörös,mélyvörös ledek csak 2W-osak valójában!

És ez más típusú infra,úv ledekre is vonatkozik sajnos.

Nemsokára fogok pár tapasztalati írást feltenni ide.

Ha van esetleg kérdés arra szívesen válaszolok,ha tudok.

Azt már tapasztaltam,hogy a "gyári" lámpák borzalmas minőségűek és a nagy teljesítményűek nagyon össze vannak zsúfolva az értelmetlen költségkímélés miatt.

És a végén egy kis összehasonlítás:

Nézzünk meg hps lámpák alatt termőre forduló növényeket a ledessekkel összehasonlítva:

Minden tesztben a fele teljesítménnyel reklámozzák a ledet,de egy nagyon fontos dolgot elfelejtenek:

A hps lámpa teljesítményének majd a felét az infra tartományban adja le,ezért áll a valós szabadtéri növényhez sokkal közelebb a végeredmény.

Előzmény: Sándor111 (442)