ZSUindex Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6006

Emily,

amit én írtam Neked, az abban a fázisban segíthet, amikor valamitől könnyebbedik a

kényszer. Bestiális betegség ez, mert lehet, hogy teljesen el is tudod hagyni a kézmosást,

de jön egy tünetváltás, hasonló erős kényszerrel. De akkor majd nagyon észnél kell

lenned, nagy - nagy akaraterővel leállítani. A szorongással együtt élni szinte lehetetlen,

mégis ha elviseled és nem mosol kezet, akkor egy felfokozott szorongás roham után

olyan öröm, hogy igen, meg tudom tenni, mert erős vagyok, és SZABAD. Ebbe a szabadság

érzésbe bele lehet szeretni ! Gyakorlatilag rengeteget mosok kezet én is, főleg mert idős

édesanyámat kell pelenkáznom stb. Igyekszem nagyon tudatosan csak éppen leöblíteni a

kezem, nem is figyelve oda magára a kézmosásra. De rengeteget segit az is, hogy a DM-ben

lehet kapni olyan fertőtlenítő kézkrémet tubusban, amivel ha bekenem a kezem bármihez

hozzáérhetek, sokáig mint egy kesztyű védi a kezemet. Nem viszem át az esetleg fetőző

cuccot a másik tárgyra, mert a kezemen lévő fertőtlenítő gél megoldja. Csak nagyon oda kell figyelni,

más fertőtlenítővel nem használhatom együtt, ha ez a kezemen van, akkor ne érje a kezemet domestos például.

Zs.

 

 

 

Előzmény: emily48 (6005)