mzoli02 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 9404

Üdv! Én is képessé akartam tenni a QB 78-am kis patronos üzemelésre. Egyébként is szét akartam szedni hogy megnézzem a tömítéseket. Ponggi mester figyelmeztetett a csavarok kényességére és a szívásra, vigyáztam is nagyon de az elsütő házat tartó kis csavarra csak ránéztem és már oda is lett a menet. Én még életemben ilyen finom menetet nem láttam. Na mindegy gyorsan kapott M6-os menetet. A fórumon található ismeretek birtokában a dupla kiszúrótűs módszerrel próbálkoztam. Az volt a gondom hogy valamelyik patron mindig előbb nyílt meg így tovább szorítani az anyát eszköz nélkül képtelen voltam. Gondolom a légpistin se véletlen hogy hat  lap fejet és nem recés anyát alkalmaztak. (Tudom kapni dupla kiszúrót, de nem azért van esztergám!) Az eredeti kétlépcsős megoldást választottam. A kiszúrótű 5 x 27,5mm. Nem éri el a kis patront továbbá az 5mm-es válla pár lövés után beleszorul. Én készítettem egy 6 x 29,5mm-est erre jön még egy 6 x 2,5-es kiszúrótű. A patronház furatát értelemszerűen hozzábővítettem és a patron befogadó nyílását is hozzáigazítottam a kis patronhoz. Csináltam egy 20mm-es távtartót amiből kiáll a második 6 x 2,5-ös kiszúrótű. Továbbá még egy 12mm-es távtartót 4,5-es furattal. Miért nem egybe van? Hát mert nem akarom külön tárolni hogy örökké elkeveredjen így a kisebb távtartó megvédi a kiszúrótűket attól hogy a puskában csúszkálva szétverjék egymást. Kipróbáltam, bár a CO +3fokon nincs csúcsformában. 10. lövés - 7,1 J   20. - 6,6J   30. - 6,5J   40. - 6,4J   50. - 6J   55. - 5,7J   60. - 5,2J  Tapasztalatom az hogy 6J alatt már pontatlanná válik. Próbát 16 méterről támasztva végeztem. ( Mér 16 méterről? Ennyi helyem van!) Ha melegebb lesz jobbak lesznek az értékek. Szép napot!