W.L. Creative Commons License 2016.01.10 0 0 2691

A cikk nagyon jo.

 

Ez szurt benne szemet:

 

Instead of building labour-intensive rammed-earth walls, for example, the new properties used concrete coated with a rough mustard-colour paint that gave the outward appearance of rammed earth."

 

Ezt csinaltak Lijiang ovarosaval is a foldrenges utan.

Ott is egesz utcakat epitettek gyorsan ujja betonbol, a betonfalakra feher racsmintat festve, hogy messzirol ugy nezzen ki, mintha szurke koveket feher habarcs tartana ossze. Szerintem borzalmas volt, es nem lepne meg, ha azota ezeket a reszeket valos kobol ujjaepitettek volna.

 

Szerte Kinaban rengeteg ilyen nagyon gagyi kinezetu hamis ovaros es regi epulet van, es nekem spec ezek nem jonnek be. Szerencsere vannak azert meg eredeti ovarosok es muemlekek is. En anno nem is mentem el Zhongdienbe, mert meg az ovaros "ujjaszuletese" elott jartam Yunnanban es akkor mindenki azt mondta, hogy a varos siman ronda, tibeti kolostoratol eltekintve, en meg elotte jartam jopar jobb tibeti videken Sichuanban, Gansuban es Qinghaiban.

De mivel neked azok kiesnek, talan nezd meg ezt?

Legalabb maguk a helyi tibeti emberek (joreszt) remelhetoleg eredetiek, ha az ovaros nem is! ;-)

Előzmény: debramorgan (2690)