jcsapo Creative Commons License 2015.12.23 0 7 105733

Triton felsőmaró asztal folytatása. (Előzmények)

Még mindig nem készült el teljesen, talán sosem fog, mindig fogok rajta valamit módosítani, de már használható.

A múltkor felmerült, hogy a betétgyűrű cserénél a 3 db csavar ki-be csavarása hosszadalmas, ezért beépítettem 3 db 6 mm átmérőjű, 5 mm hosszú neodímium mágnest.

Megítélésem szerint kellő erővel tartja helyén a gyűrűt, így ha gyakran kell cserélgetni, akkor nem kell csavarozni.

A mostani fázisban a vezető és a porelszívás készült el.

A vezető elölről és hátulról:

Készült hozzá védőburkolat és szorító fésű is. A szorító fésű IKEA-s vágódeszkából.

A vezetőn a rés állítható ill. a két cserélhető betétlap kimarásával a 0 mm-es hézag is teljesíthető.

Képek a porelszívás kialakításáról:

A port két helyről szívom el egy ciklonnal ellátott porszívóval. Sajnos a porszívó Master-Slave aljzatát nem tudom használni, mert az csak 2200 W-ig jó, a maró meg elvileg 2400 W. Kicsi az eltérés, még működhetne is, de nem tudom, hogy a porszívónál megadott érték mennyire valós és hosszú távon hogy bírná. így egy dupla aljzatot használok, amire egy kapcsolóval adok feszültséget. Ebbe csatlakoztatom a marót is és a porszívót is. Ez a kapcsoló adatlap szerint bírja a 20 ampert. Kerestem hozzá biztonsági kapcsolót, de ami bírná a maró 2400 W + a porszívó 1500 W teljesítményét olyat egyfázisúban nem találtam.

Jó stabilra sikerült az asztal, és hogy többféle hasznosítása legyen, tervezem, hogy a felsőmaró helyére egy kézi körfűrészt is beteszek cserélhető módon. Ehhez már most kialakítottam egy keresztvágó tolóasztal kezdeményt.