sannyak Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1723

Nézve ezt a női kézilabda VB-t,azon tűnődtem,hogy mi miért nem próbáljuk ezt a trendet,módszert követni,eltanulni,megtanulni,mint amit a norvégok,és a dánok csinálnak,hogyha az már szinte nagy átlagban 20 éve eredményesebb,mint a mi produkciónk.Most már a svédek és a hollandok is azon az úton járnak,de már a lengyelek és a románok is próbálják azt az utat járni.Tudom,hogy nálunk is volt egy próbálkozás mikor Karl-Erik Böhmöt(Isten nyugosztalja!) kinevezték, megnyerték szövetségi kapitánynak,de sajnos az ismert okok miatt az félbeszakadt.De legalább a stábjának a tagjairól nem kellett volna egy mozdulattal lemondani!

Most legalább Elek Gábor a Fradinál próbál valamit átvenni,megmenteni a norvég módszererekből,de lehetne bátrabban is,nemcsak úgy szőrmentén.

Nézve a meccseket,én azt láttam,hogy szinte fel sem tűnt,hogyha egy játékost lecseréltek ezekben a csapatokban(norvég-holland-dán),a cserejátékos is tudta azt a szintet hozni,mint a másik ugyanazon poszton játszó,ellentétben a mieinknél,ahol ha a kezdősor játékosának nem ment,akkor az alaposan meglátszott a játékunk szinvonalán.Miért kell ilyeneket nyilatkozni,hogy van két azonos sorunk,aztán mikor a játékra kerül a sor,akkor igencsak megy a vakarózás,hogy most mi legyen?

A másik érdekes téma,hogy mi mindig a kevés felkészülési időre panaszkodunk.Érdekes az ellenfeleknek is annyi idejük van,mint nekünk,és szinte mindig jobban fel tudnak készülni,mint mi.

Mi is tele vagyunk fiatal tehetséges játékosokkal,az  utóbbi 15 évben,szinte mindig jól szerepeltünk ifi,és junior EB-n,és VB-n.Csak hova lesznek ezek a fiatal tehetségek,akik fiatal korukban még jobbak is,mint a dánok,norvégok,aztán mire igazán jó játékosok lehetnének,vagy eltűnnek,vagy lemaradnak a korosztályuktól.Valami itt is el van nagyon rontva,miközben az ellenfelek kiemelnek egy tehetséges korosztályt,és végig versenyeztetik addig amíg szinte belőlük fog állni a felnőttválogatott.Csak nehogy eljussunk odáig,hogy valaki majd kijelenti,hogy őt nem tanították meg kézilabdázni,mint az a fociban már elhangzott....

Ezekre a semmit sem érő hazai edzőmeccsekre is mi szükség van?Pl:A hollandok elmentek a Möbelringen kupára,erős ellenfelek ellen játszani,kikaptak 3-szor,majd elmentek a VB-re és történt ami történt....

Mi meg,minden nagyon jó,minden nagyon szép állapotban mentünk a VB-re,aztán a 6-dik (a legfontosabb) meccs végére már mindenki elkészült az erejével.A sikeres csapatokon meg lehet még ma is tudnának egy jó,rohanós meccset játszani...