citera Creative Commons License 2015.12.16 0 0 3061

Hááát, azt furcsállom ,hogy napfényen nem szárad meg. Mondanám, hogy használj valami szikkatívot, manapság a kobatosat tartják a legjobbnak, de az ólomoxid a legjobb, csak mérgező (mintha a kobalt nem lenne az :)  ) A másik megoldás az UVC lámpás megvilágítás, vagy a szikrával működő ózon box, én arcszolit használok és működik, UV ledekkel is hallottam már sikerről. Nekem a dammáros olajlakkom volt olyan, hogy ragadós maradt, ellenben minden egyéb tulajdonsága kiválónak mutatkozott: kopásállóság, karcállóság, hang. Még dolgozom a hiba kiküszöbölésén.

Azt mondanám, hogy deszkadarabokon próbálgass módszereket, illetve próbáld nagyobb hígításban vékonyabb és több rétegben felhordani. A napon akkor is meg kellene neki száradni, esetleg egy gyűszűnyit próbálj, lenolajjal, vagy dióolajjal, vagy mákolajjal, vagy tung olajjal elegyíteni. Itt olyan probléma léphet fel, hogy az összekeverést 150fok fölött érdemes csinálni, tehát mindkét összetevőt elő kell melegíteni a keveréshez, nem árt ha egy fél órát együtt főzöd őket de még így is keverés után csapadék keletkezhet, mely zavarosság teszi a lakkot, de ezek kiülepíthetők. A leghatásosabb keményítő olaj a tungolaj, amit faolajnak is neveznek, csak nem lehet beszerezni, de ha mégis kapsz, a standolaj változatát vedd. Próbálgatsd végig a megadott sorrendben mondjuk először egyharmad arányban, majd fele arányban elegyíteni a fent sorolt olajakkal.

Ha ezek nem jönnek be, akkor nézz másik lakk után, vagy kezdd el a saját lakkodat kikísérletezni!

Előzmény: BenViolin (3058)