charlie21 Creative Commons License 2015.12.06 -1 1 18540

Szeretem ezt a helyet, én is sokat voltam ott , többször aludtam is ott a lőszer raktár környékén, az emlékmű tényleg nem túl feltűnő ,egy kisebb plató szerű valami, az ilyeneken általában valami eszköz állt, a mérete alapján én egy kisebb ágyút tudok oda képzelni. 

Azért nagyon sokan nem lehettek ott ,ha végig nézed a háló körleteket , a konyhát, stb .. én egy két szakaszra tippelem 60-70 ember talán ? de ez csak az én tippem , a képen levő kő "torony" semmi más mint a raktárakat elválasztó a robbanást felfelé terelő föld mellvéd megerősített fala , a rések rajta víz kivezetők . csak az alsó úton levő néhány raktárnál van ilyen ,talán ott komolyabb vagy instabilabb cucc volt. a tetejükön levő beton kockák lehetnek valami álca cucc rögzítői akár ,vagy valami kamu tető tartói. A megfigyelő állásokat ismerem ,de nem vagyok meggyőződve hogy a raktárhoz tartozott , te is sokat járkáltál arra,simán lehet már a lőtérhez tartozó fedezék, tudjuk mennyi ilyen van . Akik fent vannak orosz fórumokon talán találnának erről valamit ? ! 

Előzmény: zajza (18539)