GPS Creative Commons License 2015.12.01 0 0 103863

 

Háát, ha mondjuk 1,25-ös az emelkedése ennek a menetnek (és most mellékes, hogy lehet-e ilyen mentes-szárat kapni a csavarboltban) szóval ha ennyi az emelkedése, az nagyon fasza állítási pontosság célokból... de ha mondjuk 10 centit kell le- vagy feltekerni turbó módban... hát az elég szórakoztató csuklómutatvány lehet egy crowával :-)))

 

Egyébként tényleg nem értem, hogy miért kell ezt a fa-vonalat ennyire erőltetni speciel ennél a gép-tartozéknál?

 

Oké, értem én hogy a fa szeretete, meg igazi művészet, meg vissza a gyökerekhez ... de hát végső soron mégis gyári-csavarbóti  acél-orsónál meg anyánál köt ki a konstrukció.

Ha azt is fából csinálnák, na jahh, az már valami lenne... na de így?

 

Elvégre a maró forgórésze sem fából készül... mégsem okoz lelkiismereti törést az asztalos érzelemvilágában.

 

Ezért nem értem, hogy egy ilyen nyugodtan "precíziósnak" mondható, fontos gép-tartozéknál miért nem lehet bátran a fémhez nyúlni - pláne, hogy remek építőalkatrészeket lehet már kapni erre a célra (mindenféle csuszó-sikló lineáris golyos-görgős-teflonos-stb. csapágyozott vezetőket, ilyen-olyan menetes orsóműveket, stb.)

 

Na de ez is csak egy magánvélemény, ugyi.

.

Előzmény: Törölt nick (103862)