Ellensúly Creative Commons License 2015.11.29 0 0 3699

Sziasztok!

 

iRobot Braava 320-szal kapcsolatban tud valaki segíteni?

 

Néha teljesen érthetetlen módon viselkedik a gép. Két, 16-18 négyzetméteres szobából áll a lakásom, és egy szobát az esetek közel felében normális idő alatt (30-45 perc alatt) felmos, az esetek nagyobbik felében viszont csak 1,5-2 óra alatt, sőt, van, hogy még 2,5 óra alatt, lemerülésig sem. Van, hogy egyszer sem akad el, van, hogy tízszer is, teljesen sima területen. Ilyenkor odamegyek hozzá, megnyomom az egyik gombot, három sípolás, majd a dallam, utána a hátulját picit megemelem, visszaengedem a földre, vízcseppgomb, és megy tovább gond nélkül. Ha így viselkedik, egy területet számtalanszor bejár. És persze mindig máshol akad el. Olyat is többször tapasztaltam, hogy egy helyben tolatva forog egy ideig, és olyat is, hogy akadálynak ütközve még vagy egy percig próbál tolatni.

 

A leírásában azt találtam, hogy a túl laza rongy okozhatja az elakadást, de ez kizárt, mert számtalan módon kipróbáltam már a rongytömést a kissé lazától a nagyon feszesig, és mindegyiknél jelentkezett a hiba. (És ugyebár az esetek közel felében gond nélkül kitakarít a gép.) Ráadásul a laza rongy nem indokolná a kóválygást, hogy egy területet ötször vagy még többször bejár.

 

Van valaki, aki tudja, mitől lehet ez? Lehet kezdeni vele valamit, vagy szerviz?

 

Köszönöm előre is!