kitadimanta Creative Commons License 2015.11.22 -1 0 6945

"nem is kell, hogy általános legyen."

Ahhoz, hogy az égi temetés halottkultuszként legyen értelmezhető, bizony általános gyakorlatnak kell lennie, egyébként csak valamilyen áldozatra gondolhatunk. Ettől függetlenül a test és lélek szétválasztása figyelemre méltó.

 

"gondolom, azt nem vitatod, hogy a jelenet égi temetést ábrázol, és az sem túl valószínű, hogy a keselyűk a napkorongot támadják."

Nem tudom elfogadni a korong és a fej azonosságát, mert láthatóan nem fejet, hanem egy korongot vésett oda a "művész" pedig egy stilizált fejet is tudott volna, mégsem tette.

A keselyűk meg egyszerűen nem támadják a korongot. A fej nélküli halottnak meg még hátat is fordít.

Ezzel együttelfogadom, hogy van üzenete a fej nélküli testnek, de ettől még a pillérre van vésve a három db. kosárka, a szárnyas keselyű és a (Nap)korong. Egy másik pillérre a nap és a hold is együtt.

 

- "Mutass erről valamilyen feljegyzést, mert szerintem az egy korong, s nem emberi fej."

- „6909-ben több forrást is megadtam, amelyek egyértelműen foglalnak állást az ábrázolás értelmezéséről.”

Ezek csak teóriák, én nem ezt kértem, hanem (korabeli) feljegyzést, amit Te is hiányolsz olykor.

 

„az általad felhozott példák (kosárka, napkorong) kizárólag formai hasonlóságból építkeznek,”

Ahogy minden más teória is erre épül. Ti. leírást sehol nem találtak…

 

„semmilyen alátámasztást, hivatkozást vagy bizonyított összefüggést nem tudsz felmutatni.”

Lásd:6938 és az alábbi link videóját az 50:00 perctől.

https://www.youtube.com/watch?v=Yt5FW-g8An8

(Ez valóban lemaradt, a hozzászólásomból)

 

„ezzel szemben a fej-lélek ábrázolás esetében ezt a formai hasonlóságot nem vagy hajlandó még csak felismerni sem,”

A test esetében elfogadom, csak a fejet nem látom, mert az nincs ott. A fej ábrázolása más hivatkozásokban teljesen egyértelmű, semmi mással össze nem keverhető, és egy torony tetején található. Göbekli Tepe esetében mindez hiányzik.

 

„a kontextusba helyezett jelenet egyértelműen egy égi temetést ábrázol.”

Ha ez igaz lenne, akkor nem lenne ott a három kosárka, a skorpió, stb., s nem fordítana hátat a keselyű a testnek.

Mindazonáltal a test ábrázolva van, így el kell fogadni, hogy valamilyen áldozatról/temetésről(?) IS lehet szó, de sokkal összetettebb a pillér képszerkezete, semhogy csak a temetést olvassuk ki belőle.

 

 

Előzmény: emem (6940)