Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 0 1 76578

Ah, én csak elmélkedem, nem a topik címe fogott meg. :) Arra voltam kíváncsi, mások hogyan élik meg mindezt, és hogy megint mások hogyan reagálnak, mert érdekel az emberi psziché, és karakterépítéskor el kell vonatkoztatnom a saját világképemtől. S ha már itt vagyok, meg is osztom a gondolataimat, hátha valakinek hasonló ügyben hasznosak lehetnek. Talán jobb helye lenne a filozófia topikban, de ott meg az adott élethelyzet értékkészlete nem képviselteti magát.

"Ha pedig ez neked jó lenne" -
Jó és nem jó nem abszolút fogalmak, nem nyilvánvaló értékmérők, csak szubjektív és egyéni ítéletek.

Mindazonáltal két ember ugyanabban a helyzetben másként cselekedne, ki-ki a maga attitűdje szerint. Persze én is mérhetek a magam mércéjével, és ha valaki az én helyzetemhez hasonló körülmények közt magára hagyja a családját és megpecsételi a sorsukat, ezzel éhezésre és nyomorúságos körülményekre ítélve őket (és egyúttal saját magát is), az szerintem minimum etikátlanul és szociálisan érzéketlenül viselkedik. Nevezd kifogásnak, ha tetszik.

Előzmény: Dr. Stein (76576)