bloki Creative Commons License 2015.10.31 0 0 9912

Sajnos a te lekérdezéseid nem adják ki az olyan formátumú és tartalmú táblázatokat, amiket az én kereszttáblásaim, de működnek, kétségtelen, az algoritmus fel is dolgozza őket, megfelelően.

 

Az algoritmus lényegi része:

 

$db= new PDO...

 

//--function kezdete --

function kiir($a,$b,$db) {
   $sql=$a.$b;
   $result = $db->query($sql);
   if(! $result ) {die('HIBA: ' . mysql_error());}

$fejlec=true;     //a lekérdezés első sora a fejléc a while-ciklus először ezt írja ki.


while ($row = $result->fetch()){
   if ($fejlec==true){
   $mezok=(array_keys($row));   //a fejléc elemeinek beolvasása
   $hossz=(count($row)/2)-1;      //az oszlopok számának meghatározása: név+index ezért /2. A -1                                                    //egy az empíria végett kell.
   echo $hossz;


   for ($m=0; $m<=(count($row)-2); $m++){   //a ciklus kiírja a fejlécet, a kettős $m++ átugorja az                                                                       //indexeket, s csak a nevek kerülnek kiírásra. A -2                                                                           //megint empíria.
   echo "<td bgcolor='#ffff00'><font size=5>".$mezok[$m]."</td>";
   $m++;}

 

  $fejlec=false; }

echo "<tr>";

for ($elem=0; $elem<=$hossz; $elem++){       //A ciklus a táblázat többi sorát jeleníti meg.
   if ($elem==0) {$sarga='#ffff00';} else {$sarga='#C0C09a';}
   echo "<td bgcolor=$sarga><font size=5>".$row[$elem]."</td>";}

   echo"</tr>"; }
echo "</table><br><br>";}
//-- function vége --

 

 

echo"<p align='center'><font size=10>Létszámok</font><p>";
echo"<table border=1 cellpadding='10' align='center'>";

 

$a="TRANSFORM Count(vezeteknev) AS CountOfvezeteknev SELECT csop, Count(vezeteknev) AS összesen FROM koleszosok ";
$b="WHERE jogviszony='aktív' GROUP BY csop PIVOT lakikmegye";

 

kiir($a,$b,$db);

 

 

---------

Nem értem, miért áll elő az a jelenség, amit első beírásomban jeleztem. Azt megfigyeltem, hogy a baj akkor lép fel, mikor a fejlécbe számok íródnak, pl. itt a csoportok (csop) nevei: 1-5. A csop szöveges mezőnek van definiálva a táblában, tehát sztringek elvileg, mint a megyék nevei. De, lehet a php mégis megzavarják? Ragaszkodnék e formulához, mert mindenféle lekérdezést szép táblázatosan megjelenít, rugalmasan, csak a három kezdőparamétert kéri hozzá.

Előzmény: NevemTeve (9911)