charlie21 Creative Commons License 2015.10.30 0 3 18390

És ha már ezen alakulattal foglalkozunk akkor jöjjön a nagy kedvenc Mezőfalva 104 légvédelmi ezred 104/4 SZ200 VE Vega légvédelmi rakétával szerelt osztály csoportja , a végén ha jól tudom a 11 ezred 11/16 os osztályaként végezte. Hát hol is kezdjem ?! Mert elég érdekes a történetem bár van amit most se szeretnék leírni. Elöször is azt kell tudni hogy ilyen technikával szerelt alakulat csak itt volt az országban. A 2005 ös kihalt laktanyákon hamar téma lett egyedisége miatt ,jól behatárolható egyedi légi képe miatt és mérete könnyen beazonosította a mégoly kezdetleges képeken is. Hamar megtaláltuk a környező országok hasonló egységeit is,és csak vágyakoztunk arra hogy egyszer majd lássuk. Az is hamar kiderült hogy a többi szinte elhagyott és bejárni kezdett helyhez képest ez igencsak aktív ,ha nem is üzemel mint légvédelmi objektum de szigorúan őrzik. A honvédség egyik legnagyobb inkurrencia raktára ( de szép szó a rozsda temetőre ) .Így nem is álmodtunk hogy megnézzük. Aztán ugye a légvédelmi topikon megismertük Hibácskó Ferencet aki nem csak a Pilisi objektum „legmagasabb „ helyét töltötte be ,de Mezőfalván is tevékenyen részt vett a létrehozásában. illetve egy darabig szolgált is ott .Így hamar ki lettünk oktatva a Vega technika rejtelmeire is. Illetve Kecelen megcsodálhattam a sok technikai dolgot ,mert azok nagy része akkor már ott végezte. És nem telt el sok idő mikor 2006 májusában Feri megkérdezte hogy meg akarom e nézni Mezőfalvát ? Ez olyan mintha egy keresztes lovagnak azt mondják : gyere megmutatom a Szent Grált :-) Egy barátom kíséretében éltem is az alkalommal. És a kapun átlépve már el is hittem hogy sikerült. Na itt nem írom le hogy Ferivel hogyan mentünk be,ezt fedje a dicső homály, de azért ne gondoljatok semmi rosszra , a látogatás hivatalból jött létre! Feri elintézte amiért oda ment és utána egy kedves kísérőt mellénk adva egy UAZ -al végig jártuk az objektumot .Erre szükség is volt mert hatalmas. A technikai részre most sem térek ki ,nálam sokkal okosabbak leírták már ezeket .Nagyon egyben volt a hely ,mivel végig őrizték ezért gyakorlatilag a lebontott technikán kívül olyan volt mint mondjuk telepítés előtt . Csak kapkodtam a fejem és a fényképezőm mert amellett hogy egy teljesen egyedi építésű objektumot láthattam ,mindenhol százasával állt a rengeteg kivont haditechnika is. A képeim zömén ezek látszódnak ,mert sokszor teljesen betakarták a mögötte elhelyezkedő épületeket ,fedezékeket. Felmászva a fedezékek tetejére hatalmas zöld soronként álltak a járművek . D20 as lövegek több tucat,hídrakó Krazok sorai, műszer kocsik sorai, PSZH, rátöltő autók, daruk ,a Vega kilövő állványai ,az egyik töltő helyen sok száz vegyi mentesítő konténere ,az alakuló téren több ezer vagy 10 ezer gázálarc és VV felszerelés. Az egyik földsáncos helyen pedig sok sok tucat tartós konténeres tárolású rakéta. És az ikonikus azóta sok helyen visszaköszönő fotóm az NDK MI-24 esek hosszú sora. Sajnos elég ritkán van forrás megjelölés . A rengeteg ott levő technika képei azóta is kereng a neten, sokszor belefutottam már.Szóval érdemes a cikk végén levő linkre kattintani mert döbbenetes volt. Több órát bolyongtunk ,amibe tudtunk bemásztunk,voltak olyan tartalék alkatrészeket rejtő kabinok ahol még selyempapírba csomagolt egyenként felcímkézett alkatrészek ezrei voltak fa fiókokban. Amikor aztán kijöttünk abban maradtunk hogy a képeket csak úgy publikáljuk hogy nem adjuk meg a helyszínt ,így évekig csak a „valahol Európában „ néven futott .Most már nem hiszem hogy ebből bármi baj lenne,Ha jól tudom a rengeteg eszköz sincs már ott. Ja és örök hálám Feri!! :-) A többi kép itt:https://onedrive.live.com/?id=92D81BA291AEC03A!5486&cid=92D81BA291AEC03A&group=0