D-peti Creative Commons License 2015.10.28 -6 7 18388

Mezőkövesd jó hely, én még 2012 őszén néztem el arra, három ojjektum is van ott. Üa. raktár, reptér, laktanya.

 

Az üzemanyagbázis őrzését pont abban az évben hagyták fel, még minden a helyén volt! Azóta persze megtalálták a vasazók, meg úgy tudom ki is adták bérbe valakinek.

 

A reptér már őzött volt akkor, de be tudtam jutni. Persze csak nagy szerencsével, mivel gyalogosan voltam és az irányadó felől mentem be, de a reptér főútjára kiérve jött is egy autós járőr. Kissé meglepődött amikor mondtam neki, hogy csak ezért vonatoztam le Pestről meg gyalogszerrel vagyok így aztán végül engedett körbenézni. Ki is használtam a lehetőséget és körbementem, megnéztem az összes épületet. Sajnos teljesen szét van lopva/verve minden. Viszont az őszi színekben jól mutatott a kihalt reptér.

  

 

A laktanya Szentistván előtt van, az M3-ason túl. Magántulajdonban van, vannak őrök és kutyák is. Sajnos nem sikerült bejutni, de azért kívülről csináltam képeket. Azt hiszem a fórumról még senki nem volt bent, de újságírók sem. Ígéretesnek látszik. Szerencsére a lakanya előtt van egy buszmegálló, így vissza tudtam buszozni Mezőkövesdre. Addigra már 20 km volt mögöttem :-)

 

További képek: http://www.panoramio.com/user/5471218/tags/Mez%C5%91k%C3%B6vesd%20-%20%D0%9C%D0%B5%D0%B7%D1%91%D0%BA%D1%91%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%B4?photo_page=1

 

 

Előzmény: jaszy1 (18387)