tangerine Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3536

"Haragban vagytok?"

 

Nem vagyunk igazán haragban, de annyira jóban sem.

 

"A páraelszívók EN 61591 szabvány szerinti összehasonlításánál egyetlen darab 90 fokos könyököt, és egy 2 méteres szakaszt vesznek alapul, és a kivezetésnél mérnek. Illetve most már energiacímkézés van páraelszívóknál is, ahol más képlet alapján számolnak. 
A lényeg az, hogy ha valamelyik páraelszívónál azt olvasod, hogy EN 61591 szabvány szerint mondjuk 400 m3/óra a légszállítása, akkor azt a fenti módszerrel mérik. Minél hosszabb a csőszakasz, és minél több "kanyar" van benne, annál inkább romlik az elszívó hatásfoka.
Két megjegyzés még: a szürke PVC szennyvízcső nem a legalkalmasabb légtechnikai csőnek. Azon felül - nem tudom persze, hogy milyen régi páraelszívód van, de - ilyen szűk keresztmetszetű páraelszívót már nem igazán kapni, legfeljebb az olcsó fix változatok közt. Ha eredetileg 100 mm az elszívó csonkja, akkor az OK. Ha viszont 120-125 mm-es (vagy ettől is nagyobb), és azt Te 110 mm-re szűkíted, akkor azzal megnöveled a gép zajszintjét. "

 

Nekem kb 3m a teljes hossz. Fagor AF3-647X az elszívó, kb. 5 éves, és az ábra alapján 120-as a kivezetése.

Sajnos csak 100-as fúrót tudtam szerezni anno, így a falon átmenő rész (~40cm) 100-asra van szűkítve. A túloldalon már 110-essel folytatódik

 

.

Előzmény: Petya79 (3534)