charlie21 Creative Commons License 2015.10.19 0 5 18348

 

A sok szovjet firka forrása .Komárom Monostori Erőd. Azért mentem el már sokadszorra is mert meg volt hirdetve egy egész napos bemutatós hadijáték , gondoltam ha nem esik megnézem. A hely úgyis mindig lenyűgözz. Hát sajnos a program csalódás volt , a fele nem volt ami a plakáton szerepelt és az emlékcsata is elég egyoldalú lett mert gyakorlatilag a szovjet fél volt igencsak túlsúlyban ( mondjuk lehet hogy így volt korrekt ) . Gyakorlatilag délután 4 ig nem történt semmi , nem is értem akkor miért kellett a csatával megvárni majdnem a sötétedést .  Maga az erőd épül szépül, van pár nagyon klassz fel ujjitott rész és új kiállítások, érdemes megnézni !!! Jó pár ujjabb folyosó is kapott kivilágítást. A hadi park olyan mint volt ,de hová lett a BMP-1 es? Mint ott is írják ez volt közép europa legnagyobb szovjet lőszer raktára , ahhoz képest megmondom őszintén nem sokat tudni róla, szívesen elolvasnék már erről valami konkrétabbat is. A bemutató anyagban is azt írják ,"nincsen semmi adat " Nem semmi lehetett ha a szovjetek ezért átvágva a falakat bevitték a vasutat. Délutánra eléggé átfagytunk , a tervek szerint mivel már sokat halottam róla hogy az erőd nagyja a túl oldalon van ezért átkocsiztunk Komárnoba. Ahol a térképek alapján 11 kisseb erőd van és egy hatalmas . Sajnos esteledett is és nem készültünk rendesen ,a legtöbbet meg sem találtuk. De az utolsó 5 képen látható néhány ,rá kell szánni egy napot!!! Ott is volt valamelyikbe szovjet laktanya. A többi kép itt : https://onedrive.live.com/?id=92D81BA291AEC03A!27537&cid=92D81BA291AEC03A&group=0