Törölt nick Creative Commons License 2015.10.19 0 0 32149

Iszom már a diólevélteát, csak még nem tudom, lesz-e hatása. Viszont nagyon ízlik, így már emiatt is megéri.

De a következő módon készítem:

 

Vizet forralok, majd egy púpozott teáskanálnyi diólevélteát leöntök vele, és 15 percig áll. Beledobok 3-4 szem szegfűszeget, ettől finom lesz, meg ez is jó hatású elvileg. Meghintem fahéjjal is, vagy csepegtetek bele fahéj+gyömbér cseppet, de az alkoholos, és ma azitromicin mellé azt nem akartam. Az így készült elegy nekem olyan szinten ízlik, hogy még mézet sem teszek hozzá. A leírások szerint 6 hétig kell inni, utána hat hét szünet, és reggel éhgyomorra kell ezt megtenni. Nekem reggeli szertartás a gépezés mellett :)

Amit még szedek mindemellett: Milgamma, Magnerot, kurkuma, probiók, aszkorbin+só, meg mától a gyógyszer ismét.

Rosszabbodás most nincs, a rángás szűnik, de van pár tünet, ami makacsul tartja magát, és ami miatt az emg-től már előre félek. Az az izomrost ugyanis a bokámnál soha nem áll le, ugrál. És a tenyeremen is az izmok összehúzódnak majd kiengednek, szintén hetek óta. Ezek a tünetek pedig nem tudom, hogy mit jeleznek.

De mivel a tea óta az általános közérzetem jobb, azt mindenképpen ajánlom

 

Kipróbáltam hétvégén az olivalevélkivonat-kapszulát is. De azt nem tudom rendesen lenyelni, megakad. Be kell szereznem a folyékony változatát.