Manfi55 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 88308

Sziasztok!

 

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

 

Segítségeteket szeretném kérni.

Tanácstalanságomban gondoltam megpróbálom itt is az információ kérést hibám okának behatárolására. Aki találkozott már ilyennel, vagy tudja hogy mit lenne érdemes megnézni, kérem segítsen. KÖSZÖNÖM előre is!!!!

 

 

Kocsim: 2003. 130LE AUDI A4 1.9 PD TDI MULTITRONIC SEDAN.

 

ELSŐ hibajelenség: Meleg indításnál erősen ráz/fulladozik a motor. Csak sokadik és hosszantartó önindítózásra kapja el a motor. ((csörög-zörög-kattog majd lefullad))

Először 2-3 indítózás után elkapta. Járó motornál a hiba megszűnik. Motor szépen, egyenletesen jár.

Ekkor szűrőkkel kezdtem: gázolaj és levegő + motorolaj csere stb.

Hiba nem szűnt meg.

 

Majd ez 2-3 hét múlva felment egyik napról a másikra 8-10 végül 15 indítózásra.

Már tervben volt a szervíz, de ekkor azonnal elvittem, mivel nem akartam nyúzni, nehogy nagyobb kár legyen.

 

A kocsi elég sokáig volt szervízben, rokonnál. Mindent lelkiismeretesen megnézett, beméregetett rajta. Hibakód semmi sem volt.

 

 

Ami cserélve, javítva lett:

 

 

4db porlasztó csúcs

lendkerék (meg volt halva)

bendix

generátor felújítás

akksi csere

komplett vezérlés vízpumpával

plusz kisebb dolgok még...

 

Szerelő elvitte márkaszervízbe is. Nem tudtak semmit sem mondani.

 

Szoftverfrissítést is kapott.

 

 

A hibajelenség, amivel most küzdök:

Hidegen pöccre indul. Nincs gond.

Melegen is indul elsőre. Nem csattog mint először, de túl kell indítózni 1-max 1,5 secundummal, hogy elkapja a motor. Közben pedig kissé dohog/ráz a motor. Kevésbé, mint először. Nem feltűnően, de zavaró. Ha a jelenség közben abbahagyom az indítózást, akkor lefullad.

Amint elkapta, nincs gond. Nem rángat, egyenletesen jár, nem füstöl, nyomaték is megvan.

Mol-on, Shell-en tankolok mindig. Nulla kannás.

 

 

Ha visszaemlékszem, a jelenség akkor kezdődött, és akkor súlyosbodott tovább, mikor üres közeli tankkal mentem benzinkútra. 2 ilyen eset volt. Második után lett drasztikus a helyzet. Üzemanyag szűrőt is megnézték, pumpát is.

 

 

Volna valakinek tippje esetleg, min induljak el?

 

DIESEL javító műhelyek azt mondják, erre a típusra nem jellemző a melegindítási probléma.

Nem tudják, mi lehet a kocsival.

 

Esetleg tudtok ajánlani jó AUDI szerelőt??? BP-en v. közelében. Eseleg Gyula, Szolnok vagy Tatabánya magasságában. Ritkán, de járok arra is.

 

Köszönöm!