Citcit Creative Commons License 2015.10.01 0 0 3446

Köszönöm Önnek és Petyának is a választ.

 

Nem rég vettem páratartalom-mérőt, nem tudom, hogy mennyire pontos, de a páramentesítő is kb. ugyanezt mutatja. Perpillanat 65 %-ot jelez az ablak nélküli faltól fél méterre. Délutánonként szellőztettem most, két óra alatt vitte le 58 %-ra, s ennél lejjebb nem nagyon kívánt menni. Ezért is félek a téltől, mert hiába vittem kb. optimális szintre éjfélkor, de reggel 7-re ez mit sem ért. Bosszant, hogy ha 17-re, ha 20 fokra fűtök, akkor is 9 fok van a falnál télen...

 

A konyhában télen is nyitott ablaknál főzünk, s ott nincs is fűtőtest. A fürdőszoba ventilátora tényleg gyenge (mire lenne érdemes cserélni: ablak nincs, s gyűjtőkéményünk van), de ezért használtunk minden fürdés, mosás alkalmával páramentesítőt. Szárítógép külön nem férne el, mosógépet viszont most vettünk.

 

A szigetelés szélével kapcsolatban sajnos jogos a kritika :( , de a teljes oldal nem megoldható, mert 40 forintos havi vízdíjon megy a vita, s ez több mint 40 forint. Korosztályra nem kell tippelni gondolom. ;)

 

Az épület nem beton, téglablokkos technológiával készült. A lakás felosztását rajzon mellékelem.

Előzmény: 0l0 (3444)