atlantiszi medvetor Creative Commons License 2015.09.30 0 1 12544

Üdv!

 

Kb. két hete tömték a jobb felső leghátsó fogamat. Kaptam már párszor érzéstelenítőt, magával a szúrással nem szokott problémám lenni. Most a szokottnál kissé durvább volt, igen mélyre beszúrta, és jobban is fájt, mint szokott, de annyira nem volt vészes. Kb. egy percre rá, már kezdett is zsibbadni, ahogy máskor is. (Legalábbis ennél a doktornál, mert máshol kb. 10-20 perc szokott lenni, és utána sem túl jó a fájdalomcsillapítás hatásfoka. Ez a doktor viszont úgy véste ki egy fogamat korábban, hogy semmit sem éreztem. Mindig jobban megszurkál, mint mások, de nem zavar, mert legalább hatása is van. Nekem ez mindennél fontosabb, sok rossz emlékem van már fogászatról.) A foggal sokat bajlódott, elég nehezen fért hozzá, sajnos nem tudtam jobban kinyitni a szám, de végül megcsinálta, be lett tömve. (Cement tömés lett, nem a szokásos fényre keményedő valami.) Mikor kiment az érzéstelenítő, nem is fájt, gondoltam, minden rendben. Másnap, mikor enni akartam, olyan érzés volt, mintha tűre haraptam volna rá. Nem a fogam fájt, hanem a szám ott, ahova az injekciót kaptam. Pedig nem is azon az oldalon rágtam. (Óvatosságból ilyenkor mindig a másik oldalon kezdem, és csak lassan tesztelem a frissen tömött fogat.) A rágás ideje alatt kínszenvedés volt, de ezt leszámítva nem fájt. Láttam már hasonlót, mikor az injekció helye fájt, ezért gondoltam, majd elmúlik, és valóban, javult a helyzet. Napról napra egyre jobban bírtam rágni, a másik oldalon már egyáltalán nem okoz fájdalmat, de a jobboldalon azért még mindig ott a szúró érzés. Bár ez is javult már. 3-4 napja viszont van egy olyan jelenség is, hogy magától sajogni kezd az a rész, ahova kaptam az injekciót. Nem nagyon de azért érezhetően, és akkor, mikor nem mozog a szám. Ha eszek, vagy beszélek, gyorsan elmúlik, aztán időnként megint rákezd. Bedagadva nincs, nem is vérzik, és a hidegre-melegre sem tűnik érzékenynek. Ha ujjal benyúlok a szúrás helyére, és megnyomkodom, az kellemetlen.

 

Szóval a lényeg az, hogy bízom benne, hogy magától rendbejön, de azért kissé aggaszt, hogy két hét után is fáj még. Normális dolog ez?