nyman Creative Commons License 2015.09.26 0 0 59045

Fizetest kaptal erre az idore?

 

Engem "tevedesbol" vettek fel mar dolgozni.

 

Kicsit bizonytalan volt egy projekt indulasa, de mar megallapodtunk minden reszletben, a HR-es elkudte a munkaszerzodest, a munkaltato altal alairva, nevjegyet, laptopot is kaptam, orvosi vizsgalaton is voltam.

 

A fonokkel beszeltem rendszeresen, hogy kezdodik-e mar a projekt, de mondta, hogy varjak turelemmel. A HR-es a kovetkezo honap elejen hiv, hogy voltam-e az adott honapban szabadsagon, vagy voltam-e beteg, mert szamfejtenek a beremet. Kicsit meglepodott, mikor mondtam hogy meg el sem kezdtem dolgozni. Lazasan telefonalgatott, mert a konyvelo ugye bejelentett. Felajanlottak, hogy a fizetesem 25%-at megkapom, szerintem eleg korrekt volt. Vegul a projekt nem indult el, ez 2,5 honap utan derult ki. Kicsit bajban voltak, mert nem tudtak, mit csinaljanak, de mondtam a HR-esnek, probaidon vagyok, kirughatnak.

 

Volt meg egy csavar a tortenetben, eppen segelyt kaptam. Nem is nagyon nezett hulyenek az ugyintezo, mikor bementem egy honappal kesobb, es bejelentettem, hogy felvettek dolgozni, csak nem tudtam rola. :)

 

Egyebkent erdekes lett volna, ha meg egy kicsit csuszik a dolog es lejar a probaidom, mert hatarozott, egy evre szolo szerzodesem volt, amibol nalam voltak a ceg altal alairt peldanyok.

 

A masik ket sztori interjuval kapcsolatos, bar nem olyan nagy poen.

 

Mentem interjura es az anyosulesre tettem a kinyomtatott e-mailt, az interju reszleteirol. Miutan elindultam, az auto fel volt melegedve, lehuztam a kocsi osszes ablakat, hogy atszelloztessek es segitsek egy kicsit a klimanak. Ekkor hopsz, kivitte a papirt a huzat. Mivel eleg forgalmas uton voltam, esely sem volt arra, hogy megalljak, es megkeressem. A GPS-ben benne volt a cim, a cegnevet tudtam, de hogy kit kellene keresnem sajnos nem. Ez az okostelefonok hajnalan volt, arra sem volt eselyem, hogy megnezem a telefonon. Biztam benne, hogy majd csak beugrik a nev, de nem. Gondoltam, esetleg a recepcios majd csak tudja, hogy ki var. Mikor bementem a ceghez, a recepcios pont hatrament valamiert, es lattam az asztalan a dolgozok jegyzeket es innen a neveket olvasva ugrott be, hogy kihez jottem. 

 

A kovetkezo sztori, behivtak egy ceghez. Eppen kerestem munkat. Megyunk az egyik targyalo fele, hogy leuljunk, az urge odaszol ket kollegajanak, hogy megjottem es itt es itt leszunk, jojjenek. Azok felalltak az asztaltol, mondtak, hogy meg elmennek egy kavet csinalnak es jonnek. Elkezdtunk beszelgetni az elso urgevel es mondja, hogy mire keresnek uj embert. Amit felvazolt az a szakmanak egy elegge favago, unalmas resze. Kb. egy perc mulva megszolaltam, hogy hat igazabol en ezt nem szeretnem csinalni. Az urge kicsit meglepodot, majd azt mondta, hogy akkor nincs ertelme folytatni. Ezzel egyet is ertettem, felalltunk es mentunk kifele. Ekkor ert oda a ket masik, akik, miutan montak nekik, hogy vege az interjunak, eleg fura arcot vagtak.

Előzmény: padisah (59044)