Parázsjáró Creative Commons License 2015.09.24 0 0 139

Köszönöm a tájékoztatást s én is így számolok.A gyerekeimről annyit,hogy okos gyerekek,de a legidősebb már éretségi után tanulja a vendéglátó szakmát,mely magába foglalja a felszolgáló,szakács  és üzletvezetői képesítést.Nyárigyakorlatra 2 hónapra kiküldtem a németekhez remélve azt,hogy a germán majd még vasal rajt,de megdöbbenésemre a kint tett látogatásom során a tulajdonos az iskola elvégzése után várja vissza teljes munkaidős foglalkoztatásra.Az iskola befejezése után viszont megy a lányom Sopronba a pedagógiai karra--ezt már Ő választotta.Tehát érted,hogy mind a három gyerekem első szakmája a vendéglátásnak kell lennie,hisz majd ezt kapják örökül és nem szeretném,hogy az életem munkája eladásra kerüljön.Egyébként mielőtt velem kezdenének dolgozni előtte elküdöm őket egy teljesen idegen keze alá dolgozni,mert csak így tudják megbecsülni azt amit örökölnek.Régi Japán közmondás:az ember a gyerekével akkor teszi a legjobbat,mikor haggya egy kicsit fázni.Üdvözöllek,már most barátom vagy,mert foglalkoztál a kérdésemmel.

Előzmény: Tigris0704 (137)