gurabligyuri Creative Commons License 2015.09.09 0 1 132871

Már Zadarban is jó az idő napok óta, igaz csak messzebb a parttól. lent a víz mellett itt olyan a szél, hogy nem igazán kellemes a fürdés, a víz is lehűlt, vizesen pedig fázunk a szélben. napozni csak-csak, de azt sem igazán. Nekem annyira nem gáz, mert uncsi órákig feküdni, de vannak velünk, akik szeretnének barnulni. Már nem igazán lehet ilyenkor. Zadarban elég nagy a tömeg, nappal és este is, nincs hering fíling, de rendesen kell kerülgetni az embereket. Ozujsko és Karlovacko eddig nem volt meg, mert akciós a Holsten a Plodine-ben és eddig azt ittuk ( a leggyagyibb saját márkás 3 százalékos sörtől is olcsóbb most ). A sárga palackos gáz eszméletlen erős, nálunk tuti oxigénnel ritkítják, mert itt egy-két perc alatt forr a tésztának a víz, otthon meg vagy 10 perc alatt. Füge mindenhol erre is, a család egy része már unja, én meg nem szeretem. Zadarban a net ellenében nem 20 hanem 15 kuna a templomtoronyba felmenni, ez pozitív volt. Lehet utószezoni ár. Parkolás több helyen ingyenes a városban, nem is messze, 10 perc gyaloglásra az óvárostól. Akinek kell, írjon, megadom a helyet, ahol minden nap volt eddig hely, bármikor is mentünk. Akit érdekel: fagyi 8 kuna, burek 10-12, hamburger 21-30 tölteléktől függően. Pizza szelet pékségben ált 8 kuna, sétálóutcán 10 kuna. Piac és kirakodóvásár még van bőven, és utcai kacat árusok is.