Alpári Gnác Creative Commons License 2015.09.07 0 0 131

Nem hiszem, hogy sokan lennének érintettek, de Gyöngyösön a Steak Palotát kurva messzire kerülje el mindenki!

 

Családi esemény volt és mindenképpen ide kellett menni, hiába érveltem más megoldás mellett, de az biztos, hogy soha többé be nem teszem oda a lábam.

 

A többiek csirke dolgokat ettek, nem tudom, az milyen volt.

Egy valaki milánói bordát, az végül is elment, a tészta persze agyonvágva ketchuppal, de legalább nem szétfőzve.

 

Én viszont, ha már steak palota, akkor bélszínt kértem, rösztivel, meg valami zöldbors mártással.

Már az milyen, hogy nincs más steak, csak ami vagy juhtúróval, vagy tejszínnel, vagy sonkával-gombával töltve?

Kérdezi a pincér, hogyan süssék meg?

Mondom: médiumra.

 

Erre kihoz egy olyan bélszínt, hogy elsőre nem hittem a szememnek.

Eleve akkora a hús, mint a tenyerem, de az ujjaimmal együtt, ellenben max. 1 cm vastag.

 

A bélszínt nem könnyű elrontani, hát én ilyen minősíthetetlen szart még életemben nem ettem.

Soha!

Teljesen száraz, nem tudom, minek kérdezte meg, hogyan süsse, ha egyszer cipőtalpat kívánt feltálalni, ami bélszínből azért nem kis szakmai bravúr.

Fogalmam sincs, hogy érték ezt el? Kiklopfolták?

A rostok is olyan furán álltak benne, valahogy természetellenes volt, mintha keresztbe szeletelték volna.

A röszti legalább ehető volt, ami ezek után eredmény.

 

Kértem valami vörösbort.

Kérdezi a pincér, hogy akarok-e édeset?

Nem akarok.

 

Erre tanácstalanul levesz valami mittudoménmit, hogy azt dicsérni szokták.

Hát, én nem fogom dicsérni, mert szar volt az is, de legalább bor, nem úgy, mint az ételem, amit egy jobb kutya biztos kiköpött volna.

 

És a legszebb, hogy mindezért az értelmezhetetlen fosért, mármint a bélszínemért 4.500.- Ft-ot fizettem, amennyiért már Pesten is lehet normális bélszínt kapni.

 

Egyetlen dolog szól mellette, hogy brutális méretű adagokat adnak, a milánói felét elhoztuk.

 

Ha nincs ott az egész családom és nem félek, hogy elrontom mindenki kedvét, biztos nem fizettem volna egy fillért sem.

 

Tulajdonképpen kíváncsi lennék, mi történik a konyhában, mert ami onnan kijött, az teljesen abszurd volt.