hamvasat Creative Commons License 2015.08.21 0 0 36095

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Honda FG314 kapálógéppel kapcsolatosan...

 

Használtan vettem patent állapotban 10 üzemórával (gyakorlatilag új volt), én tettem bele még kb. 30-40 üzemórát, aztán tavasszal rotálás közben egyszercsak fulladni kezdett és leállt. Szivatóval ment. Karbi koszolódásra gyanakodtam, így nekiláttam kipucolni. Honda GC 135 motor van rajta. Elég hülye megoldás, hogy az atyaúristem is két hosszú csavarra van ráfűzve, le kell szedni még a tankot is, szóval elég macerás volt szétszedni és összerakni. Fényképezgettem közben, hogy mindent jól rakjak össze, elvileg így is történt. Amint összeraktam, működött, elindult szépen. Egyből, még mielőtt élesben kipróbáltam volna, ráellenőriztem a fordulatszámára, mert ha jól emlékszem 3450 1/min volt ráírva a táblájára, de ennél kevesebben pörgött maxon, ha jól emlékszem csak 3000-3100 között. A képen jelölt rugó kampóját finoman addig hajtogattam, mindig csak egy picit, hogy a fordulatszám felmenjen a gyári 3450-re. Ekkor elraktam a gépet és csak hetekkel később vettem elő, hogy használjam. Akkor tapasztaltam azt, hogy erős fáziskéséssel szabályozza csak a fordulatszámot, lomha lett a szabályozás nagyon. Ez abban mutatkozik meg, hogy lassan is pörög fel a gép, illetve ha rotálás közben a kuplungot oldom, akkor hirtelen felpörög a motor, majd úgy ejti vissza a fordulatot. Illetve, ha gyorsan veszem vissza a gázt alapjáratra, akkor leáll, ha viszont lassan veszem el a gáz, akkor szépen beáll alapjáratra. Nagyon lomha lett.

 

Megszegtem a szabályt, hogy egyszerre csak egy dolgot bolygatunk a rendszeren és egyszerre csináltam a karbi pucolás miatti szétszedést és összerakást, illetve a fordulatszám beállítást.

 

Van tippetek, hogy mit rontottam el? Köszönöm