[fidelio] virius Creative Commons License 2009.06.02 0 0 16
HERÓDES Nem, nem!   HERÓDIÁS Ah! Jól mondtad, jól, én leányom, Jól mondtad, jól!   HERÓDES Nem, nem, Salome, Az nem lehet, hogy ezt kívánd! Ó, ne hallgass, kérlek, az anyádra! Kártékony volt ő mindig rád, Hagyd, ne hallgass rá!   SALOME Nem érdekel sem anyám, sem más beszéde, Egyedül én vágyom bírni Jochanaan fejét, Színezüst tálon hozzák nékem! Megesküdtél nékem erre, Heródes! Megesküdtél ugye, erre, ne feledd azt!   HERÓDES Tudom, az istenekre mondtam esküt, Azt tudom jól, Esküdtem néked, esküdtem az égre, Most is csak azt kérem én, Salome, Ám legyen bármi más, amit kérsz, Bár kérjed az országomnak szebb felét, Kérd, s odaadom néked. Csak mit az ajkad most kívánt; Egyedül azt, ó, ne kérjed.   SALOME De én most tőled kérem Jochanaan fejét.   HERÓDES Nem, nem, ezt mindhiába kéred.   SALOME Te nékem szent esküt tettél, Heródes.   HERÓDIÁS Úgy, szent esküt esküvél te néki! Mind jól hallottuk szavad.   HERÓDES Csend! Asszony, hozzád nem szólok én.   HERÓDIÁS A leányom, de jól gondolta ki, Hogy Jochanaan fejét megkívánta! Csak gúnyt, szitkot szórt és átkot reám. (Heródeshez) [/i] Ím, most lásd, anyjára hogy hallgat ő! (Saloméhez)[/i] Gyermekem, ne engedj, csak tovább! Az esküje zálog nekünk!