[fidelio] virius Creative Commons License 2009.06.02 0 0 13
HERÓDES Táncolj hát, Salome!   HERÓDIÁS Nem kell énnékem most a tánc!   SALOME Nincs kedvem most a tánchoz, uram!   HERÓDES Salome, Heródiás lánya te, Táncolj nekem!   SALOME Nincs rá most kedvem, uram!   HERÓDIÁS Ím, lássad, hogy hallgat rád.   JOCHANAAN HANGJA Királyi fényben trónon ül majd, És öltözéke drága skarlát és bíbor. És az Úr angyala lesújt majd rája szörnyen, És így lészen férgeknek martaléka.   HERÓDES Salome, Salome, Táncolj hát, ím, kérlek én. Kedvem bús ez éjszakán, Kezdj táncba hát, Salome! Táncolj hát, hogyha nekem táncolsz, Bármit kívánsz is tőlem, bármit kérsz, Én megadom tenéked.   SALOME Bármilyen óhaj az, Te nékem, királyom, teljesíted, Nagyúr!   HERÓDIÁS Hallgass rám és ne táncolj.   HERÓDES Mindent, mindent kérhetsz, Megadom neked én, Kívánjad tőlem bár a fél országom!   SALOME Hát esküdj, nagyúr!   HERÓDES Halld esküm, Salome!   SALOME Mondd, mire esküszöl nekem most nagyúr?!   HERÓDES Esküszöm neked a koronámra, A magas égre, ó, Salome, Salome, táncolj hát!   HERÓDIÁS Hallgass rám és ne táncolj!   SALOME Megesküdtél hát tetrarka, ugye?   HERÓDES Hisz megesküdtem már tenéked.   HERÓDIÁS Ó, ne táncolj, mondtam már!   HERÓDES Ha kéred, a fél országom a tiéd. Királynőknél is szebb leszel, Híred messze száll. (Borzongva) [/i] Ah! megint fázom! Jeges szél jár most át, s egyre hallom... Miért hallom a légen át, Amint zúg sötét szárnya? Ah! Mily iszonyú! Mintha egy óriási gyászmadár fenn A lombok közt elsuhogna! Hová ,száll ez a madár, mért nem látom? Suhogása mily szörnyű! Metsző, mint a zord téli szél. Ah, de nem! Nem fagyos már, forró láng! Vizet a kezemre gyorsan, Adj havat, hadd egyem, Vedd le a köpenyem, Nos, nos, vedd le a köpenyem! De nem, hagyd csak! Ez a dísz szorít, Ez a rózsa agyonéget. (Letépi a koszorút homlokáról) [/i] Ah! lélegzem végre! Most újra élek! Táncolsz nekem, ugye? Salome!   HERÓDIÁS Nem, én nem tűröm ezt a táncot!   SALOME Hát jó, táncolok néked!   JOCHANAAN HANGJA Ki az, mondd, ki jő Edomból, Ki az, mondd, ki jő Bosramból, Kinek öltönye selymes színű, Tündöklő mezben, hímes ruhában fénylik? És így jár-kel, bíbor fényben csillog? Mért van a skarlát folt ruhádon, mondd!