[fidelio] virius Creative Commons License 2009.06.02 0 0 11
HERÓDES Ám azt beszéli minden ember, Jochanaan valóban nem más, Mint a próféta Éliás.   ELSŐ ZSIDÓ Ez csak beszéd! Hogy a földön járt-kelt közöttük Éliás, Több sokkal, mint háromszáz éve annak. (Belép két nazarénus)[/i]   ELSŐ NAZARÉNUS Hittel vallom, újjászületett benne Éliás!   ELSŐ ZSIDÓ Ez csak beszéd! Hogy a földön járt-kelt közöttünk Éliás, Több sokkal, mint háromszáz éve annak.   MÁSODIK ZSIDÓ Semmiképp sehogy nem lehet ő Éliás!   HARMADIK ZSIDÓ Semmiképp, nem lehet, nem lehet, nem Éliás!   ÖTÖDIK ZSIDÓ Semmiképp, sehogy sem lehet, ő nem Éliás!   NEGYEDIK ZSIDÓ Semmiképp, nem lehet, nem lehet, nem Éliás!   HERÓDIÁS Végezz vélük   JOCHANAAN HANGJA Lásd, ím az Úrnak napja eljön immár, S hallom ím, közelgő lépteit bércek ormán, Ki majdan a világot megváltja!   HERÓDES Mondd, mit jelent az, Hogy a megváltó ő?   ELSŐ NAZARÉNUS Igen, a Messiás eljött végre!   ELSŐ ZSIDÓ Nem, a Messiás nem jött még el!   ELSŐ NAZARÉNUS Ím eljött végre, S csodákat művel, ahol jár-kél! Mondják, egy esküvőn Galileában Vizet édes borrá varázsolt, Két bélpoklost gyógyított meg Kapernaumban.   MÁSODIK NAZARÉNUS Csak puszta érintéssel!   ELSŐ NAZARÉNUS Hozzáér, s már lát a vak, És látták beszédbe elmerülve többször angyalokkal őt!   HERÓDIÁS Ohó! Nem hiszek én csodákban, Már nagyon is sokszor láttam csodát.   ELSŐ NAZARÉNUS Sőt, Jairus holt lányát új életre keltette fel!   HERÓDES (rémülten)[/i] Mit? Holtakat feltámaszt!   ELSŐ ÉS MÁSODIK NAZARÉNUS Úgy van! Holtakat feltámaszt!   HERÓDES Ezt nem engedem néki meg, Borzasztó lenne, Ha a holtak felkelnének! Ez ember most hol jár?   ELSŐ NAZARÉNUS Uram, ott van mindenütt, Ámde nehéz rátalálni.   HERÓDES Mindenáron látnom kell őt!   MÁSODIK NAZARÉNUS Úgy mondják; hogy Samariát járja be most.   ELSŐ NAZARÉNUS Pár napja múlt, hogy elhagyta Samariát. Úgy vélem, hogy csak néhány nap, S már látni fogja őt Jeruzsálem.   HERÓDES Halld hát, Én nem engedem, hogy holtakat felkeltsen!