[fidelio] virius Creative Commons License 2009.06.02 0 0 9
HERÓDES Hozzatok bort most! Salome, jöjj, igyál velem, Tiszta színarany bort! Cézár szőlője dísze volt! Előbb csöppnyi ajkad érjen hozzá, A te kicsiny piros ajkad, S én mohón iszom utánad!   SALOME Nem vagyok szomjas, nagyúr!   HERÓDES (Heródiáshoz)[/i] Hallod, mily szépen válaszol Ez a te leányod?   HERÓDIÁS Jól van így! Szemed mért nézi mindég őt?   HERÓDES Gyümölcsöt hozz be! Salome, jöjj, vedd el hát e szép gyümölcsöt! Ó, véssed szép kis gyöngyfogadnak mását e gyümölcsbe, Látni vágyom! Harapj le egy kicsit, Csak egy csöppet. Ha éri ajkad, Hadd egyem azt meg, mi megmarad!   SALOME Nem vagyok éhes, nagyúr!   HERÓDES No lám, Mily jól megtanulta lányod az illemet!   HERÓDIÁS Úgy, mint én, lányom is ősi királyi származás, Míg néked apád senki volt, Tevehajcsár, tolvaj s útonálló, bizony az!   HERÓDES Salome, jöjj, ülj ide fel, Te foglaljad el anyád fényes trónját!   SALOME Nem vagyok fáradt, nagyúr!   HERÓDIÁS No lásd, reád hogy hallgat.   HERÓDES Most hozz... Mit is akartam?... Egészen elhagy az eszem. Ah! Ah! Igen, tudom már!   JOCHANAAN HANGJA (a ciszternából)[/i] Lásd, a nap eljött végre, A nap, amelyről szólt igém.   HERÓDIÁS Intsd le, kérlek, Engem bánt és gúnyol!   HERÓDES Mit sem szólott most ellened. Azonkívül ő a legnagyobb próféta.   HERÓDIÁS Én prófétákban nem hiszek, Ámde te, úgy látom, tőle félsz.   HERÓDES Én nem félek senkitől sem!   HERÓDIÁS És mégis félsz, tartasz tőle te. Miért nem adod már át a zsidóknak, Kik oly rég marakodnak érte?