[fidelio] zesa Creative Commons License 2005.08.30 0 0 86
Elkerülte a figyelmemet ez a topik, most érdeklődve olvastam a véleményeket! És megerősített kicsit abban a meggyőződésemben - ez most nem kritika akar lenni - hogy a szakmaiságnak mindig felette állnak az ember szubjektív preferenciái. Ahogyan nyilván az enyém is. Szerintem egyébként nyugodtan néven nevezhetjük a Bartók Rádió "arcait" (ez kissé képzavar:-) hiszen nevüket vállalva, közpénzen boldogítanak bennünket. Bizonyos értelemben elfogult vagyok az adóval kapcsolatban, mert én is sokat hallgattam(-tom), sokat köszönhetek neki. De, hogy rögtön mondjak valami barátságtalanabbat is, választási lehetőség nem lévén a vonzalmam tulajdonképpen kényszerű és kötelező is, hiszen másutt komolyzenét nem nagyon hallhatok (maradjunk a magyar nyelvű és földi sugárzású adóknál) Így aztán a minőséget csak saját vélt normáimhoz igazítva értékelhetem. De nem is ez a fontos! Számomra a BR elindító, "világfeltáró" jellegű volt, a legtöbb zenei élményem innen származott. Egy idő után persze az ember felszed annyi információt és zeneanyagot ami saját lábára állítja, de amikor még nem volt internet, nem roskadoztak a lemezboltok polcai, az általuk sugárzott hangfelvételek kincset értek. folyt. köv.