99thomas99 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 80969

Azért nagy tanúság, hogy mennyire érdemes beszélgetni-kérdezni-együtt gondolkodni, hiszen csapdák sorát már az itteni vélemények meghallgatásával elkerülhetem :)

Tényleg hálás vagyok ezért!

Eszembe jut időnként, hogy felelőtlenség amire készülök? Ez az én speciális kezdésem ugyanakkor reménnyel kecsegtet...

 

Hát ezért kell minden gondolat-vélemény! :) Ezeket itt is és most köszönöm!:)

 

Kérdezgetem közben a részleteket a tulajtól (csak szeptember első hetében tudunk találkozni)...

Pl. most ezeket a válaszokat kaptam:

 

"...egy pár madár kivételével,minden pár madarunk fiatalon került hozzánk és itt lett ivarérett (ki előbb ki később, de van akitől még nem láttunk tojást) - a hím kb. fél évesen a tojó kb. 1 évesen érkezett,de ezen tojó előtt volt a hím mellett egy másik, aki sajnos elpusztult -fiatal madarakról lévén szó tavaly volt először tojásuk,akkor 2 kismadár kelt,de nem maradtak meg (szülök etették, vagy nem) idén van először,hogy maguk nevelnek és semmiféle külső beavatkozás nem történt.

Csak a gyűrűzés miatt néztünk odút és a tojó hosszú eltűnése közben,amikor sejthető volt,hogy miben mesterkednek :) 3 tojás volt,ebből 2-ben indult élet,de az egyik elhalt

-mint mondottam a telefonban a hím madár (Mocsok névre hallgat) a kézzel nevelt a tojó (Mocsokné, de nem hallgat rá) az szülők által

- mocsok továbbra is beszél,de nem akkora és olyan intenzitású szókinccsel,mint a költés előtt, de nem hinném,hogy megnémulna

-semmilyen külső segítséget nem kapnak a kaján és vízen kívül és csak ők etetnek. Bár nem kérdezted,de hála istennek idáig a hím is még besegít a mamának,pedig más amazonpároknál sokszor külön kell venni őket,mert agyonverheti a tojót. remélem erre náluk nem kerül sor és eddig semmi jele sincs. Fiatal költőpárról lévén szó, azt hiszem semmi rosszat nem mondhatnék rájuk."

 

Hát itt tartok valahol...

 

OFF: hát tényleg színes állatkerted volt :) ...és látom lépegetsz tovább ezen az úton... Szerintem így van ez rendjén :)

 

Szép estét! :)

 

ZsT

 

Előzmény: cavecat (80968)