peterch Creative Commons License 2015.08.01 0 0 144363

Sziasztok!

 

Regebben mar jartam itt tanacsert. Egy 1.4-es 16 szelepes 2003-as Polom van. Annak idejen az olajfogyasztas vegett kertem ki a velemenyeteket es a vezermu cserejerol is kerdeztem. Vezermu kicserelve vizpumpaval egyutt, Continental es Valve kerult beszerelesre, valamint a masik szijat is lecsereltettem a spanoloval egyutt. Minden spanolo mar nagyon ki volt, lotyogtek rendesen a csapagyak. Az olajat Castrol 5W30-rol Mobil 5W40-re csereltem. Ha elhiszitek, ha nem, de az olajfogyas radikalisan lecsokkent 2dl kornyekere. Elotte 4-5dl kozott volt 1000km-en. Koszonom mindenkinek az akkori tanacsokat.

Most is tanacsert jottem. Elso jobb oldali kerek felol ha gurulok neutralban, akkor olyan zuhogo hangot hallani es nagyobb sebessegnel, ha leveszem a labamat a gazpedalrol, akkor razkodik a kormany. De viszont kanyarokban nem erosodik fel a zugas. Most azt nem tudom, hogy ez kerekcsapagy hibasodas-e, mert sokan a haverok kozul arra tippelnek. En is arra gondolok. Szerintetek is az lehet, vagy okozhat mas is ilyen hangot?  A masik kerdesem meg az lenne, hogy most masodszor vilagitott ki az ABS sarga jelzolampa. Viszont ha ujrainditom a motort, akkor mar nem jelez. Ezt mi okozhatja?  Valaszaitokat elore is koszonom!

 

Udv , Peter.