Gabethefav Creative Commons License 2015.07.28 0 1 71

Szokasommal elteroen beneztem erre az index forumra, mert szembe jott az FB-n ennek a temanak a linkje es van itt pro es kontra meg tanacstalan ember is, az ekezetet hadd hanyagoljam mert kinti geprol vagyok, ertheto lesz igy is. Na most mert akarnal ebbe a megoldasban gondolkozni, mert csak atmeneti megoldas kell, vagy azt hiszed egyszerubb dolog mint mas, vagy puszta tapasztalat hiany? Azert hogy valaki hiteltelenseggel vadoljon hozzateszem '13-'14-ben ettermes voltam a bognori butlinsban, par ismerosom a skegnessiben housekeepinges. EU-n belul egyenlore mig az angolok bent maradnak magyar szemelyi kell barmely eu tagorszag munkavallalasahoz, nem art a jo nyelvtudas, es ez a ceg csak szezonalis munkakat ad. A szerzodes legtobb esetben (amire eselyed van bekerulni) mind reszmunkaidos minimalber amiert ido aranyaban kevesebb fizu jar, mint amire teljesben szamitanal.

En igaz ismeroson keresztul jottem ki, de a tobbseg egy munkakozvetiton at, tobbtol hallottam, hogy kiutazas elott lehutak oket kemeny 350 fontra amiert gyakorlatilag ellenszolgaltatast nem kaptak, ez tobb szempontbol is illegalis, mert szamla nelkul nem szedunk be penzt plane a semmiert, munkakozvetitesert penzt tilos elkerni mar vagy egy 10 eve letezo torveny alapjan. Siman feljelentheto aki megteszi.
A tapasztalataink nem sokban ternek el, ha arra spekulalsz hogy az amugy pofon egyszeruen elintezheto jarulekos papirmunkat majd megcsinaljak helyetted es alad lokik azt felejtsd el. Ezt eleve el kell tudni intezni magadtol, vagy nem neked valo a kulfoldezes, mivel azota jo ideje valtottam a valo eletbe es onalloan szerzett maszek munkahelyen dolgozom par varossal arrabb van osszehasonlitasi alap.

Parral lejjebb tomoren osszefoglalt negativ tapasztalatokat nem sokban tudom megcafolni, volt pelda hogy a bognori telepen egy szobaba 2 embert is elhelyeztek a szinvonal az otthoni lepukkantabb kolesz verziohoz merheto, most ezt feleslegesen szepitik itt a gyorsan jott kontra velemennyel, igenyes ember veletlen se nevezne konyhanak hogy a vizesblokk melle vagy az eloszobaba a 80 literes huto tetejere be van baszva egy mikrosuto meg kenyerpirito, ha szerencsed van mukodik minden. Ezen kivul engedik hogy vegyel magadnak teflonos grillt de sutolap, rezso es minden egyeb tiltott a tuzvedelmi okokra hivatkozva. Igy maszek fozes kiejtve.

Szerintem prozaibb okok vannak emogott, reszben a belforgalom fellenditesere.Itt jon a kepbe, hogy a menzarol annyit egy tal kaja 3 font korul jon ki, lehet itt az aranyokkal dobalozni, de az erosen iskolai menza szintu elvetve eheto akarmikert ilyen penzekre lehuzni pofatlansag. helyi boltban fokozatokkal dragabb, ha el akarsz menni arrabb az par km-t, es az angol tomegkozlekedes hirhedten draga, megintcsak eros csusztatas itt az aranyokkal magyarazkodni.

Londonba 150 merfoldrol atszallassal vonattal nem vagy ott 30 fontbol, utazgatok eleget, es egy delelottot is raszamolhatsz 2-3 atszallasra ha olyan eldugott helyen vagy mint pl Skegness. Bognor 1 fokkal jobb de nem olcsobb. Kocsit felejtsd el, ha kijonnel vele akkor se hasznalhatod, ebben az orszagban be kell regisztralni, es KGFB-t kotni ra egy vagyonert arra az itteni viccbe illo fizetesed ramenne.

A melorol annyi, hogy a legalja jut mindenbol, szakma nelkul erre szamithatsz kint. A housekeeping eleve az a szemelyzet ahol a fluktuacio folytonos, mert azokon sporolnak a legtobbet, tulporgetett es kihasznalt melo, senki nem akar abban beragadni. Az angol vendeglatasrol meg negativ magassagokban lehet beszelni, errol tajekozodhatsz meg par FB csoportban ahol a sok szerencsetlen szivatja magat benne. Amellett hogy a legigenytelenebb alakok utan mocskolsz ki tobb lakasnyi helyet gyakran a vezetoseg pofatlansagait is le kell nyelni, egy exkollega konkretan tetveket kapott agynemuhozas kozben az egyik megbecsult "hard working" vendegtol akik tobbnyire nem az europai oslakosokbol kerulnak ki, szokasaikkal, igenyszintjukkel egyutt.
De hogy megintcsak nehogy jojjon par erdekorientalt ellenvelemeny amiben hiteltelennek allitanak be itt van egy csodas blog pont a skegnessi teleprol, kb 40 oldalban huen leirja az allapotokat, hasznos olvasmany:

http://skegnessblog.blog.hu/archive
Utolag ratalalva nyugodtan allitom tobbnyire valosaghu allapotokat ir le, amik reszben megvannak itt lejjebb a vitaindito kommentben, leszamitva hogy mosogatni mar nemigen tesznek be friss embert hacsak nem oda keri magat, eszetlensegert, szervezetlensegert nem fog egyik angol se a szomszedba menni, a hely magyar szemmel de lengyellel is rohej. Maszek velemeny hogy par exkollegaval egyutt itt csomorodtunk meg a vendeglatozastol, de paran ettol az orszagtol is jocskan.

Előzmény: gabisharp (70)