Gabor Uxbal Auerbach Creative Commons License 2015.07.18 -1 0 68

Valaki a teleprol valoszinuleg eddig egy dubai-i parkban dolgozott madaretetokent. Kezdem a "barati jotanacs" kifejezessel: az ember barati jotanacsot baratoknak ad, tehat ismeri a masik embert es tisztaban van az igenyeivel, elvarasaival. Ezert idegeneknek nem adunk barati jotanacsot, mert talan felrevezetjuk oket. A szaLLasok nem 3x3 meteres l(y)ukak. Amirol o beszel az a szoba. De szerintem egy 9 m2-es szoba nem olyan gaz. Foleg, hogy nem kell megosztani senkivel. Konyha tenyleg nincs. De furdoszoba van :) Igaz ket csapos, de egy igazi Magyar kb. 5 perc alatt csinal konyhat az eloszobabol es zuhanyzot 2 csapbol. A menzas kaja 28 percnyi munkaba kerul. Draga? Angol konyha, nem a kedvencem, de ha raszanom egy oranyi berem akkor tudok enni mashol. Izles kerdese, van aki szereti. "Massziv unalom" - akinek nincsenek baratai az Parizsban is unatkozni fog. "Vonatra ramegy a nevetsegesen keves fizetesed" - 5 oranyi munkadbol Londonban vagy. Heti 30 ora munkaval havi 640-650 font (nincs plusz szallasdij, rezsi akarmi ami lejonne, csak amit fogyasztasz). Kevesnek hangzik? Koltozz nagyvarosba es probald ki mennyi megy el szallasra es kozlekedesre. Az angolokrol irt reszt kihagynam. En eddig nem ereztem diszkriminaciot. En magyar kozvetiton keresztul kerultem ide. Fizettem. Nem bantam meg. Eleg stressz volt anno januarban Birminghamben melot kutatni. "Mashova meg nem nagyon vesznek fel ugyse fel" - errol kerdezzetek azt a nem keves Magyar team leadert, managert, irodai alkalmazottat, fotost akiknek "valahogy" megis sikerul. (Gabor voltam. Auerbach.)