Elm Creative Commons License 2015.07.09 0 1 21316

Nagyon regen nem volt neopren Nagyatadon, elvileg ott is ugyanugy 24 foknal hidegebb viz eseten lehet hasznalni. Szerintem iden is kizart, az idojarast elnezve.

 

En nemregen anno nemregen megtanult gyorsuszassal benazva, hasonlo parameterekkel (25os medence, labkimeles, sima fordulas elrugas nelkul) olyan 23-24 perces ezreket usztam medenceben, Atadon ebbol sikerult egy nem nagyon kihajtos 1:24. Szerintem inkabb picit gyorsabb vagy, mert egyreszt a verseny miatt igyis-ugyis magasabb fordulaton fogsz porogni, illetve a sima megfordulasok sokat lassitanak a medenceben a nyilt viz folyamatos uszasahoz kepest. Arra erdemes figyelni, hogy fordulaskor ne vegyel nagyon extra levegot - en mindig ezt tettem, a folyamatos uszasnal vagy akar csak 50-es medenceben is rogton megereztem annak a hianyat, mert hozzaszoktam -, mert az hianyozni fog. Felteve, ha nem uszol nagyon cikkcakkban, erdemes nyilt vizre is menni nehanyszor, szokni a folyamatos uszast, es gyakorolni a tajekozodast. Utobbi iszonyatosan szet tudja bombazni a medenceben megszokott legzesritmus, es ha az csak eles helyzetben derul ki, az nagyon gaz tud lenni.

Előzmény: bugbite (21315)