Jonny Sniper Creative Commons License 2015.07.03 0 0 21

Szia,

 

Sajnos minden csak pénz kérdése. A szigetelés a kulcs, ahogy írtad. Emellé még a szellőzés is. Sokan cserélik ugye az ablakokat, de nincs megfelelő szellőzés. Ma már az ablakok lehetnek önszellőztetőek is.

Nekem a családom egy része földszintiben lakik ma is, míg mi alapvetően mindig emeleten laktunk.(ezért is ragaszkodtam a mostani vételnél az emelethez)

 

Még alsó lakás és alsó lakás közt is van különbség utcánként, mert ugye anno a feltöltés sem volt homogén és az eredeti talaj sem volt mindenhol ugyanolyan.

 

A vízvezetékek egy része(nem a házankénti bekötésre gondolok) már cserélt, de addig nem lesz jobb a helyzet, amíg sok az ólomcső, jogos.

Kiváncsi vagyok mi lesz egyébként a sorsa Wekerlének, mert önerőből komoly fejlesztés nem várható.

A házakban lakóknak jelentős része banki hitelből vette a lakást, így ha a társasház az esetleges előtakarékoskodás mellé hitelből tud tőkét szerezni a felújításra.

 

Mivel műemlék jellegű, lehetséges állami támogatás, de azt nem feltétlenl tartanám igazságosnak. Nem értek hozzá.

Előzmény: cucu (20)