IWAS Creative Commons License 2015.07.02 0 0 2974

Örülök, hogy hasznosnak találod ezeket a borleírásokat. Jó lenne, ha minél több független fogyasztó írná meg a tapasztalatait. Az aktív (tapasztalatokat megosztó) fogyasztók alacsony száma mellett a másik probléma az, hogy sokan kizárólag drága borokról írnak a neten (én sem hagyom ki ezeket, de igyekszem rendszeresen a könnyebben elérhető borokról is írni). Lehet, hogy a részletes leírások "ijesztőek", ezért nem nagyon szólnak hozzá mások, pedig egy rövid bejegyzés is nagyon hasznos lehet. Például azoknak, akik nem tudnak vagy akarnak sokat írni, lehetne egy 3 csoportos besorolást követni: 1. csalódást okozott a bor (mivel a negatív kritika a termelőnek és a forgalmazónak sem előnyös, illik azért azt is megemlíteni, hogy mi volt a gond /pl. nagyon animális volt, egysíkú, túl savas vagy éppen savszegény; esetleg rendben volt, de a magas ára ellenére az olcsó borokra emlékeztetett/), 2. azt kaptam, amit vártam (ismerve a termelőt, az évjáratot, a fajtát/fajtákat, az árat), 3. többet nyújtott (az előbb felsoroltak ismeretében), mint amire számítottam.

Előzmény: lola31 (2973)