KékFog Creative Commons License 2015.07.01 0 0 11

Én kb 1 éve váltottam D5100-ról D610 (fx)-re, ennek a tapasztalatait tudom leírni neked. Ha nem akarsz egyszerre nagyon sok pénzt költeni, akkor kb 50mm felett vegyél nyugodtan fx-es objektíveket (fix 50mm, 85mm, 70-200 vagy 70-300, makró, stb), tökéletesen használhatók lesznek dx-en is, és a vázat ráérsz később is lecserélni. Egyetlen gond a nagylátószög, fx-es nagylátót nem érdemes dx-en használni. Ha nem elég a mostani 18mm, akkor vegyél egy Tokina 11-16 f/2.8-at használtan, ha mégis fx-re váltasz mondjuk egy év múlva, nagyjából azon az áron el tudod majd adni, amennyiért vetted. Én a D610-el együtt már csak egy nagylátó (18-35 f/3.5-4.5 AF-S G) objektívet vettem, a többi már megvolt a D5100-on is.
Egyébként szerintem a "hétvégi fotózás", család, nyaralás, mindennapok témához teljesen fölösleges az fx-es gép és a mostaninál jobb objektívek is. A stock, vagy bármilyen bevételt célzó fotózás viszont teljesen más kérdés természetesen, ezt mindenképpen el kellene döntened, mielőtt bármit is veszel.