citera Creative Commons License 2015.06.25 0 0 3013

eperfa levelet esznek. ez még megvan. Azóta kaptam selyemhernyókat, gyíkboltokban lehet kapni, hüllőket etetnek velük. A nevelén már nem látszik problémásnak. Mostmár csak a petéztetés és a peték keltetése vet fel kérdéseket. Nem tudom hogyan lehet megkülönböztetni a kikelt lepkék nemét, illetve nem tudom hogyan kell és hova és meddig eltenni a petéket a kikeltetésig, mi a teendő, ha nem a jövő tavasszal akarom a petét kikeltetni, hanem még ezen a nyáron, de  jövő tavasszal is akarnék, ha addigra sikerülne petéztetnem ezeket a gyíkbolti hernyókat. Meg kellene ismernem a fajtákat és a köztük lévő különbségeket a tartást és a selyem minőségét illetően.

 

Olvastam továbbá, hogy léteznek a bombyx mori selyemlepkén kívül más, vadon élő selymet adó lepkék. Magyarországon a nagy, vagy kökény pávaszem, ami kizárva, mivel védett. Van egy japán selyemlepke nevezetű, mely viseli a tölgy pávaszem nevet is. Ez japánból került ide és tölgylevelet eszik. Hernyója és annak gubója is lényegesen nagyobb, a selyme durvább, de erősebb. Vadselyem néven ismerik. Talán húrkészítéshez ez még jobb lenne.

 

Előzmény: johngold (3010)