banyek79 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 1463

Hello, 

 

uj vagyok itt a forumon, de mar regebb ota szimulatorozom, kb. PSION flight simulator volt az elso amivel jatszottam meg zx spectrumon. (Volt is egy nemet konyv, amiben volt hozza leiras (vagy az mar az ms flight simulator volt, nem is emlekszem)

De a lenyeg a lenyeg, hogy abbol a konybol tanulgattam olyanokat, mint a VOR meg az ADF. 

Kesobb jatszottam Ms FS3-t, Ms FS4-t, joval kesobb megvettem az X-plane 8-at, azzal sok idot toltottem, es most megvettem az FSX Steam editionjet. 

Eleg jo, tanulgatom most a benne levo navigaciot, a GPS-t, es tarsait, de el vagyok akadva egy nagyon alap dolgon. 

 

Megcsinalom az utat, mondjuk Budapest - Heathrow kozott, felszallok, navigalok, ilyesmi. 

Es itt vagyok bajban, harom kerdesre nem talalok valaszt

Az egyik, hogy mar nagyon kozel vagyok a repterhez, mire tudok a toronytol leszallasi engedelyt kerni (hogy megmondhassak, hogy melyik palya a szabad, hogy betolthessem ra a megkozelitest, szoval normalisan tulrepulom az elso megkozelitest, ha jol akarom csinalni - peldaul tegnap repultem egy San Jose - Phoenix- utvonalat, amu jo lett volna, kiveve, hogy nem jatszottam vegig a toronytol a 'melyik palya a szabad' kerdest, hasracsapra leszalltam a 27R-re ... ami rovid volt, tulfutas tevestab, ideges utasok :D Szoval mi a helyzet a toronnyal, es kommunikacioval?

A masik kerdesem ugyancsak a szimulatorbol az, hogy honnan tudom, hogy amikor a repter kozeleben vagyok, akkor hany labrol kell elkezdnem a megkozelitest? Amikor az X-plane-t toltam, es toltogettem le megkozelites terkepeket, ott mintha remlene, hogy lenne magassag, ahol kezdeni kell

A harmadik az, hogy ha ket repuloter kozott repulok, es beallitom a GPS-ben az utvonalat, akkor mi a helyzet azzal, hogy elhagyom a legteret? Nekem ugy remlik, hogy olyankor is vannak navigacios pontok, mire a torony magamrahagy, hogy mehessek amerre latok. :)

 

Remelem nem kerdeztem nagy hulyeseget.