Lacika71 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 386

Nem! Az csak egy üres pcb(sajnos rosszul írtam előzőleg). Azért van ez írva rá,mert 1,3,5W-os ledeket lehet ráforrasztani. Ez egy alulap a tetején nagyon vékony forrasztható fóliával. Ha csak 1W-os ledeket teszel rá,nem kell neki plusz hűtés,a nagyobb teljesítményűekhez kell. Van ilyen lapom(alu pcb),csak kisebb és fehér. Ebben az a jó,hogy szabadon lehet rátenni,amilyen kell. Viszont ennél a nagynál már gond,hogy,ha jól látom  az egész sorosan van kötve. Ehhez nehéz drivert találni a magas működési feszültség miatt. És arra előre felkészítelek,hogy kifejezetten nehéz forrasztani,mert nagyon elviszi a hőt a pákáról. Ilyen van a legtöbb gyári lámpában is,ezért is mennek tönkre hamar,mert nincs jól szigetelve a panel és átüt,na akkor megy tönkre a sok led. Elsőre nekem is szimpatikusnak tűnt,aztán letettem róla. Ennek a fő oka a sokak által rettegett (olcsón elérhető) 90W-os ufó lámpa. Mind így ment tönkre pár hónap után és a kínaiaknál a garancia ismeretlen fogalom. A mostaniak állítólag már jobbak... Néztem,hogy 1500Ft-ért lehet 60 ledeset venni. Elmentem panelkészítőhöz és ugyan azt 20000Ft-ért csinálta volna meg. Csak ő német alapanyaggal dolgozik és az nem hajlamos erre a hibára.

Előzmény: Silvan (385)