ösztöke Creative Commons License 2015.06.12 0 1 49

"Miből gondolod, hogy engem nem keresett meg a Vigasztaló?"

 

Abból gondolom, hogy éppen egy ószövetségi ünnepen jött el a Vigasztaló, te még éppen az ószövetséget is támadtad itt korábban. Ebből gondolom, hogy a te vigasztalód, talán nem ugyanaz a Vigasztaló, mint ami Savoutkor (a hetek ünnepén, Mózes könyvében megtalálod, hogy hol parancsolta JHVH az Tórűbam) eljött, hanem egy másik. Az egyik a másikkal nem lehet kompatibilis.

 

Én nem akartam semmiféle jelet, próbát magamra nézve, mert szerintem nem is kell próbálni ilyesmivel, kisérteni az Istent, vagy felhatalmazás nélkül cselekedni. Ilyen varázslást talán bizonyos karizmatikus felekezetekben látsz, én viszont egészen másképpen gondolkodok erről. Isten cselekszik csodákat, de nem akárki által, és nem akármikor, hanem az Ő akarata és terve szerint felhatalmaz akit akar, vagy ez sem kell hozzá, Ő szuverén, így én hiába is pattognék, hogy cselekedjen már csodát, hogy engem bizonyítson, mivel az én Istenem ennél hatalmasabb, dicsőségét másnak nem adja, nem fog az én, vagy bárki pattogására, kényszerítésére, kisértgetésére cselekedni (akkor már nem Isten lenne), de ettől még csodatévő Isten, és bármikor, akár ma is tehet csodát, és ezek nem lelkizések, szép humanista gondolatok, hanem akár konkrét dolgok is lehetnek (pl. hogy valakinek agydaganata volt, és az orvosok is csodálkoznak, hogy hogy tűnt el egyik napról a másikra), mivel Isten hatalmas, felette áll a természeti és biológiai törvényeknek, mivel ő alkotta azokat.

Előzmény: 3x megszólaló kakas (48)