_chillout_ Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5874

Itt, ahol én élek, nem nyúlnak a szakadt meniszkuszhoz, csak ha nem javul a gyógytorna hatására. A másik: kétféle szakadás van: baleset következtében, fiatal korban, vagy "spontán", mert az ízületek már nem kapnak annyi kenést, a kötőszövetek már kevésbé rugalmasak, ez inkább idősebbekkel (35+) fordul elő. Ezek a szakadások általában tünetmentesek, ezért semmilyen beavatkozást nem igényelnek.

Nekem egy éve volt balesetem, utánaolvastam és amit találtam megrémített, kézzel-lábbal tiltakoztam a műtét ellen. Novemberig húztam, de a fájdalom, a napi szintű dagadás komolyan hátráltatta az amúgy igen aktív életemet. Belementem a műtétbe, pikk-pakk megvolt, mire kettőt pislogtam, már újra otthon voltam. Azonnal elkezdtük a gyógytornát és január közepére eljutottam oda, hogy át tudtam tekerni a szobabiciklit és két lábbal ki tudtam nyomni 110 kg-ot (egy lábbal illene annyit). A térdem azóta is dagadt, a mozgása be van szűkülve, térdelni nem tudok, a guggolás szóba sem jön. Ugyanakkor a főnököm szakadt meniszkusszal vígan röplabdázik. Igaz, neki nem balesetben szakadt el, szóval valóban, ennek is van jelentősége.

Előzmény: Blatur Carlsson (5870)