ENGINEER Creative Commons License 2015.06.06 0 0 13091

Nézzük csak...

 

300.000 km után amin túl vagyunk:

 - új akkumulátor

 - teljes új kipufogó rendszer (katalizátor és a leömlő nem, csak a többi, csövek, dobok stb... mert amikor szétesett a hátsó dob kicseréltettem az egészet.

 - új hátsó lengéscsillapítók

 - új lambda szonda

 - hűtőventilátorhoz hőellenállás (ez kell a lassú fokozathoz)

 - új gumik - többször is

 - új első tárcsafékek tárcsával és betétekkel

 - új első stabilizátor összekötők (kutyacsontok) - többször is, kb. évente, az gyári 7 évet bírt

 - teljes vezérműcsere (vízszivattyúval, feszítővel kompletten) - az is többször mindig mikor km szerint kellett

 - üzemanyag-szivattyú motor csere

 - új gyertyakábelek (a szerelő beleszakította, de gondlom már nem volt véletlen)

 - hengerfejtömítés csere, teljes belső generállal (köszörülés, tömítések, szimmeringek, stb...) - ez 250.000 km körül volt

 - különböző futómű alkatrészek, szilentek, gömbtámaszok évente mindig van valami (a toronycsapágyak még eredetiek)

 - klímakompresszor felújítás (javítószett, mert elengedte a gázt, minden tömítést cseréltünk)

 - volt 2-3 kiégett izzó a műszerfalban, ezt most pótoltuk mert idegesített

 

Ami látszik hogy várható, mert jelei vannak:

 - következő szerviznél hátsó fékbetétek cseréje, valószínűleg fékdob felszabályozással mert még eredeti a teljes hátsó rendszer

 - szerintem javítandó lesz a hátsó kipufogó dob valamelyik csőcsatlakozása, mert a hangja lapján esélyes

 - időnként rettentő hangokat hallatott a hűtőventilátor, kipucoltuk (2 liter féktisztító) és most jó...

 

Az alvázon semmi rohadás nem látszik. (Augusztusban vizsgázott, átnézték, és most tettünk rá nyári gumit, átnéztem alul, komolyabb rozsda nem tűnt fel, kisebb felületi foltok vannak de semmi komoly, esetleg hol kellene nézni?) Két helyen van rozsda a kocsin, az egyik a bal első ajtó alsó sarka (gondolom megüthették és a javítás eddig bírta, hullámos egy kis körömnyi felületen) és a hátsó kerékjárati ívek legalján jobb oldalt alul egy kb. 1-1,5 cm -es darabon látszik egy kis rozsda indulás.

 

Annyit tudni kell hogy ez az autó mindig tiszta, mosva van és külön figyelemmel a kerékjáratokra, zeg-zugokra.

 

E.

Előzmény: Relaxvideo (13088)