ENGINEER Creative Commons License 2015.06.06 0 0 13087

Sziasztok!

 

Érdeklődés szinten kérdezném a kedves társaságot, van-e valaki akinek a Kalos-ában több mint 300.000 km -van?

 

Az enyém 2003 -as (12 éves), most léptük át a 300.000 km -t nemrég. Ez a következőt jelenti:

 

Átlagosan

 - évi 25.000 km

 - havi 2038 km

 - napi 68 km

 

Amiért kérdezem...

 

Eladó lenne lassan, és azt mondja a kereskedő - nem is egy - hogy irreálisan sok benne a km, tehát gyakorlatilag az autó nem ér többet 300ezer Ft -nál. Hiába van vezetett szervizkönyve, számlákkal, kapott meg mindig minden szervizt és cserét ami kellett, porszáraz motorja van, jéghideg klímája... minden működik benne, nincs szétkopva lekopva még egy gombfelirat sem, 6 liter alatt fogyaszt... és naponta használom mint egy "normális" ember.

 

Megnézve a hasznaltauto.hu -t tényleg azt látom ott hogy a 2003 -as Kalosok ára 699...799 ezer Ft között van, benne 26...110 ezer km.

 

Ha kibővítem a keresését

- az összes szervizkönyvesre (az én felszereltségemmel) akkor 500...799 ezer Ft és 26...160 km

- az összesre szervizkönyv nélkül (az én felszereltségemmel) akkor is a legtöbb amit találok 205ezer km.

 

Egyszerűen nem értem... vagy tényleg senki nem használja ezeket az autókat vagy mindenki hülye és elhiszi a sok tekert kamu km -t? De most komolyan, 12 éves autó 26ezer km? Ez havi 180 km, napi 6 km ilyen a világon nincs, ehhez nem kell autó...

 

E.