papuka Creative Commons License 2015.05.22 0 0 4226

Az előző hozzászólásom előtt a vaterás hirdetést nem néztem meg, csak az ide felrakott két kép alapján merészeltem véleményt nyilvánítani, + klerikális származásom miatt:-))) ugyanis, nálunk a gyülekezet ón tányérjai és kupái a parókián voltak tárolva, és minden nap láttam, és megcsodálhattam azokat (ja, és azok bizonyítottan több mint 100 évesek voltak, és mint egyházi tárgyak, keveset voltak használva, kb. évente 10-15 alkalom, és mivel nem ezüst volt nem is volt veszélybe, nem kellett dugdosni, rejtegetni, de így is meglátszott a használat rajtuk). Ez a kupa pedig szinte használatlan??? na ne mán:-))A vaterás hirdetés képei megerősítették bennem a véleményem. 100 éves ón kupafedő nem ilyen fényes. És ami már az itteni képen is szemet szúrt, az a fedőnyitó gomb durva öntési varrata, és annak az eldolgozatlansága!! Szóval 100 éve aki ilyen munkát adott ki a kezéből..... Azon kívül a kézi festésről sem vagyok meggyőződve. Szerintem ez matricázva van. (ezt pedig a kerámiaformázó szakmám alapján állítom:-))

Előzmény: troutman (4225)