szg75 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 43333

- A GATES jó hírnevű szíjgyártó cég szerint állapottól függetlenül 4 évente javasolt a hosszbordás szíj és tartozékainak cseréje: ezért is érdekelt, hogy ezt csak kereskedelmi érdekből írják-e, vagy tényleg javasolt, mint ahogy a vezérműszíjat is javasolt cserélni max. 6 évente (ha jól tudom; km-futástól függetlenül).

 

- Amúgy hol lehet hozzáférni ilyen hivatalos szerviz infókhoz ?!

 

- Esetleg meg tudnád nézni ebben a "hivatalos szerviz információs rendszerben", hogy írnak-e vmit az alábbi problémához: alacsony sebességtartományban (1.9JTD 2000; 50...55km/h; 4. esetleg 3. seb.fokozat) rendszeresen előfordul, hogy lüktetést érzek, mintha billegne a motor, vagy mintha a motor nem tudná eldönteni hogy gyorsuljon vagy motorfékezzen. Korábban gondoltam arra, hogy esetleg nem kap elég levegőt a motor, de aztán tapasztaltam, hogy ha ugyanilyen fordulatszámmal megyek 5. fokozatban (90km/h), akkor nincs ez a lüktető érzés, és csak sík (nem emelkedő) terepen van. Amúgy a motorral semmi egyéb gondom nincs (indul, gyorsul, nem dadog). Cseréltem már az alsó váltótartó bakot és az első-fölső kutyacsont-szerű bakot is, de a problémát nem oldotta meg. Állítólag van még egy bal+jobb motortartó bak is (hengeres alakú, középen kis rúddal), de további kísérletezgetést a pénztárcám már nem enged, úgyhogy csak akkor cserélném ezeket, ha tudnám, hogy ezek okozzák. (Már más is beszámolt hasonló tünetekről.)

Előzmény: instruments (43329)