Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129143

Szasztok!

Rövid helyzet ismeretesét.Bosznián át mentünk a határon sehol nem volt fennakadás és molesztálás.Rendőröket elvétve lehetett látni.Boszniában az árak nagyon barátságosak és az ételadagok megfelelőek.Egyre nagyobb a tisztaság náluk és egyre több vendéglátóhely nyílik.Horvát tengerparton még látható az év elejei hurrikán pusztításának nyomai.Még nem nyitottak ki a szezon csak ezután indul.Az árak:Bevásárlásnál nemigen látható emelkedés.Vendéglátó egységeknél a kapucsínó 10-12 kuna sör 17-25 kuna közt változik.Figyelni kell az árakat mert van már sok olyan hely ahol külön számolják a húst vagy a halat és mellé külön a köretet,savanyúságot.Ilyennel is találkoztam de nem ez volt a jellemző.Omisban a sikátorban található Miló éttermét nagyon jó szívvel ajánlom.Magyar étlap pár kedves magyar szó a pincérektől és szolid árak.Velkom drinket mindennap megkaptuk.Kétszemélyes tálak 170-200 kuna között.Annyira bőséges, hogy a maradékot becsomagolva kaptuk meg.Az időjárás nagyon jó volt.Napos időt fogtunk ki.Blagaj,Neretva,hazafelé Rastoke.Mindenhol látszott a bőséges csapadék nyoma.Rengeted viz volt mindenhol.Jablanicánál a hegycsúcsokon még hó volt.Sok helyen találkoztunk útjavításokkal .Látható volt, hogy a sok víz vagy az utat mosta el vagy a hegyről omlasztott le darabokat.Szóval mindenhol dolgoznak az utak helyreállátásin.Szerintem szezonra eltüntetnek mindent ami zavaró.

 

 

         Duce i apartmanunknál a tengerpart valóban homokos és sekély.Gyerekeknek ideális.Összességében Horvátország még ilyenkor szezon előtt is hozta azt a hangulatot amiért az ember annyira visszakívánkozik.Sajna a tenger még annyira hűvös volt számomra hogy a fűrdést nem mertem bevállalni.Bár német turisták már megjelentek de azok is inkább csak sétálgattak a tengerparton mintsem fürödtek.