takacs.kriszti. Creative Commons License 2015.04.20 0 0 8425

Sziasztok!

A szomszédunkban van kettő herélt kisló. Az egyik kb 4-5 éves (Csillag) a másik 7-8 éves (Rigó). Jól kijönnek egymással. Sajnos nincs eleget foglalkozva velük, egész nap a legelőn vannak. Nyáron estére sincsenek bezárva. Régen verték őket, így szinte mindentől félnek, de érdeklődők. Rigó a rosszabb eset, odajön az emberhez de tisztes távolságból szemlélődik a bizonytalanság nagyobb. Sokkal nyugtalanabb mint a Csillag. Ő is bizalmatlan, de közelebb jön az orrát meg lehet simogatni. Már többször voltam náluk és mindig érdeklődve jött felém (soha nem sunyított). Csütörtökön átmentem megnézni hogy hol tartják a szerszámokat meg ilyenek akkor is odajött nyugodt volt (Csillag). Rigó csak a kajáért jön. :) Meg is tudtam fogni a Csillagot vezetőszáron sétáltunk, nem túl sokat kb 1 órát. Engedelmeskedett, nyugodt volt, semmi szokatlant nem vettem észre. Nem kellett húznom tényleg jött szépen mellettem magától engedte hogy simogassam a nyakát. Bizalmatlanságot egyáltalán nem mutatott. Mikor "végeztünk" türelmesen várt míg levettem a vezetőszárat. Mentem ki a kapu felé, akkor is követett figyelt, megsimogathattam.(Ekkor már nem volt rajta "semmi".) Délelőtt dolgozom, így délután 4-5-6 óra körül érek haza és megyek át hozzájuk. Pénteken átmentem és érdeklődve indult felém, majd mikor kb egy méterre volt elkezdett sunyítani. Téptem füvet elvette de hátrál is hogy megmaradjon a távolság. Próbáltam csalogatni, nyúlni-felé semmi; maradt a sunyítás. Sétáltam egy kicsit hogy ne legyen feszültség, jött utánam nyugodtan. megálltam odajött megnyalta a kezemet, majd ismét elhúzódott. Ismét elindultam akkor jött ő is. Próbáltam hogy megyek felé de a olyan közel érek hogy esetleg meg tudnám simogatni elhúzódik és sunyít. Aztán csak sétálgattam hogy szokja a jelenlétem és olykor mikor jött mögöttem elhaladt mellettem és elém fordul érdeklődőn majd mikor nyújtottam a kezem sunyított. Ezt "játszottuk" egész délután míg sötét nem lett. Nem hogy megfogni még megsimogatni sem tudtam. Szombaton is átmentem ugyan ezt játszotta. Vittem át egy kis répát hátha de semmi még simogatni sem. A Vasárnapunk is így telt, sétálgattunk követett. Amikor megállt legelni és messzebb mentem, megálltam szembefordultam, és hívtam. Odajött, de megint csak tisztes távolságig. Ha megunja hogy ott áll előttem nekiáll legelni de nem megy odébb, nem zavarja hogy ott állok, sem ha odébb lépek, de ha nyúlok felé hogy csak simogassam nem engedi megint csak sunyít.

 

Nincs ötletem hogy mit csináljak. Nem értem mit szeretne, főként hogy csütörtökön simán ment minden.